Komoda je univerzálny kúsok nábytku, ktorý sa hodí kamkoľvek. Či už ju chcete využiť kvôli jej úložnému priestoru alebo ako dizajnový prvok v miestnosti, určite si u vás nájde svoje miesto.  Prinášame 7 rôznych spôsobov, ako môžete využiť komodu.

V predsieni

Komoda v predsieni je veľmi užitočný prvok, ktorý dokonale využíva malý priestor na odkladanie potrebných vecí. Tie väčšinou schmatneme za behu pri odchode. V chladnejšom počasí určite oceníme, ak máme pri odchode nablízku čiapku, šál či rukavice. V tom teplejšom zasa nie je na škodu mať pripravený klobúk, šiltovku a slnečné okuliare.

Ako skrinka pod televízor

Skryť všetky káble a mať zorganizovaný priestor pod televízorom. Presne na to komodu v obývačke využijú nielen poriadkumilovné gazdinky, ale aj herní maniaci. Ovládače, herné príslušenstvo a niekedy dávno aj CD či DVD. Do malej skrinky pod televízorom sa zmestí naozaj všetko. Ak nemáte televízor na stene, okrem uloženia vecí môžete komodu použiť aj ako televízny stolík.

Ako úložný priestor

Úložného priestoru nikdy nie je dosť. Nech už je komoda kdekoľvek, jej úložný priestor sa určite využije. V detskej izbe na odkladanie hračiek, v spálni či šatníku na spodné prádlo alebo v predsieni na drobnosti, na ktoré pri odchode často zabúdame. Rohová komoda navyše vytvorí úložný priestor aj v tom najmenšom kútiku v byte.

V kúpeľni

Kúpeľňa je miestom, kde potrebujeme odložiť množstvo produktov. Od pracích prostriedkov, cez čisté uteráky, až po drobnú kozmetiku. Vďaka kúpeľňovej komode môže byť všetko zorganizované a pripravené aj pre nečakaných hostí.

Ako deliaca priečka

Komoda vôbec nemusí byť pri stene. Ak máte spojenú kuchyňu s obývačkou, jednoducho umiestnite komodu za gauč. Vytvorí dojem oddelených miestností a pekne definuje priestor medzi nimi. Navyše si na ňu môžete uložiť rôzne doplnky a vytvoriť tak dizajnovú miestnosť.

Ako príručný stolík

Radi oddychujete vo vašom obľúbenom kresle s dobrou knihou, časopisom alebo krížovkami? Skúste vedľa neho umiestniť komodu. Poslúži vám ako príručný stolík, miesto na odloženie kníh, novín i časopisov a pokojne si popri knihe môžete vychutnávať teplý čaj. Položte na komodu kvety, zopár doplnkov a máte vytvorený osobný kútik relaxu.

Ako doplnok

Máte jednoduchú izbu, ktorú by ste chceli dizajnovo ozvláštniť? Opäť vám pomôže komoda. Funkčný, dizajnový a praktický kúsok nábytku vám poslúži na určenie štýlu vášho bývania. Výraznejší kúsok pôsobí ako doplnok, ktorý vás len tak ľahko neomrzí.

Súvisiace príspevky