Ak máte svoje vlastné bývanie, určite poznáte problémy spojené s napájaním elektriny. Zdroje elektriny na Slovensku bývajú jadrové či fosílne, všetko sa to ale spotrebúva a preukazuje sa tak veľký dopad na životné prostredie. Ak sa chceme tomuto dopadu vyhnúť, je potrebné uvažovať o iných zdrojoch elektriny. Ide najmä o obnoviteľné zdroje, s ktorými by ste sa mali zoznámiť.

Pokiaľ patríte k obrancom nášho životného prostredia, tak určite poznáte už viaceré spôsoby ako pomáhať a chrániť našu planétu. Kroky jednotlivcov častokrát zachraňujú aspoň malú časť našej Zeme, ale je čas zamyslieť sa vo veľkom. Aké by to bolo, keby odrazu všetky domy na svete boli napojené na zdroj, ktorý je obnoviteľný a svojou produkciou nepoškodzuje ovzdušie? Táto utopická predstava môže byť už dnes realitou.

Zelená pre vás

Zelená elektrina na Slovensku sa už pomaly ale iste rozbehla. Okrem iného máme u nás niekoľko projektov a nadácií, ktoré podporujú ochranu životného prostredia. Skvelým príkladom je, keď sa jednou z takýchto spoločností stane dodávateľ vašej elektriny.

Obnoviteľné zdroje na dosah ruky

Spoločnosť Greenlogy ponúka skutočne zelenú elektrinu. Ako prvý na Slovensku pre vás poskytujú dodávanie obnoviteľnej energie a vy môžete podpísať zmluvu s nimi v pohodlí vášho domova. Stačí elektronický podpis a samozrejmé oboznámenie sa s podmienkami. Je len na vás, ktorý obnoviteľný zdroj si vyberiete, keďže ich ponúkajú hneď niekoľko.

Využívať môžete zdroje elektriny buď z bioplynu, vody či Slnka. Výroba elektriny bude tým pádom bez produkcie škodlivých emisií. Práve záruka nulových emisií je lákavou ponukou pre vás, naše životné prostredie a celkovo pre ochranu planéty. Neváhajte aj vy vyskúšať túto možnosť, na ktorú sa nevzťahuje žiadna viazanosť, a je len na vás, akým spôsob sa budete podieľať na ochrane životného prostredia.

Súvisiace príspevky