Kúpeľňa je miestom, kde začínate a končíte každý deň. Prebudíte  sa, použijete toaletu, umyjete si ruky, osprchujete sa, vyčistite zuby, nastylujete vlasy a idete preč. Pred odchodom do postele si z vašej kože zmyjete únavu celého dňa, vyčistite zuby, odstránite make-up, umyjete tvár, aplikujete krém na tvár a idete spať.  Priemerná osoba strávi v kúpeľni asi 1,5 roka svojho života, preto si dajte záležať na jej výbere.

 

Ako sa menili

Kúpeľne kedysi ani neexistovali.  Ľudia sa umývali v prenosných vaničkách a toaletu mali vonku na záhrade. V dnešnej dobe je kúpeľňa po kuchyni asi druhým najdôležitejším aspektom z hľadiska hodnoty predaja. Výstavba kúpeľní už nie je poháňaná čisto praktickými potrebami, mnohí z nás renovujú kúpeľne, aby sa mohli hýčkať.

 

Posúďte svoje potreby

Pred tým ako začnete renovovať alebo stavať kúpeľňu, začnite tým, že vypracujete svoje kľúčové priority. Rodinná kúpeľňa bude vyžadovať dlhý zoznam špecifikácií a vybavenia, ktoré môžu zahŕňať vaňu, moderné sprchové kúty, dvojité umývadlo a hromady skladovacích priestorov, zatiaľ čo hosťovská kúpeľňa môže vyžadovať len sprchu a umývadlo.

Spýtajte sa sami seba, aký priestor chcete v kúpeľni dosiahnuť? Hľadáte útočisko pre relaxáciu alebo sa tam chcete nabiť povzbudivou energiou? To ovplyvní výber príslušenstva a farebnej schémy, ktorú si vyberiete.

Dizajnéri radia: “Zabudnite na to, ako v súčasnosti používate kúpeľňu a namiesto toho si predstavte, ako by ste ju chceli používať

 

Obnovy

Výmena podlahových krytín a dlažieb alebo obkladových stien je rýchly spôsob renovácie. Ak vaše rozloženie nie je úplne správne, premýšľajte o spôsoboch, akými by ste mohli urobiť malé, ale účinné zmeny. Možno sa vám páčia štvorcové sprchové kúty a chceli by ste ich nahradiť starou vaňou. Ak plánujete zmeniť rozloženie, opatrne zmerajte svoju kúpeľňu. Poznačte si polohu dverí okien a všetkých potrubí. Je tiež dobrý nápad navštíviť miestny kúpeľňový showroom a poradiť sa, pretože dizajnéri majú  veľa skúseností s maximalizáciou priestoru pri súčasnom minimalizovaní nákladných chýb.

Súvisiace príspevky