Koníček aj povinnosť, to je pre väčšinu z nás práca na záhrade. Na jar všetko zasadíme, staráme sa a beháme okolo, v lete a na jeseň sa tešíme z plodov našej záhradky a na jeseň je nutné všetko upratať a zazimovať, vrátane náradia.

Aj keď napríklad zo začiatku nemáte záhradníckeho náradia veľa a vystačíte si s motyčkou a nožnicami, postupom času tohto vybavenia neustále pribúda. Niektoré si kúpime, niektoré dostaneme darom od rodiny, ale množstvo sa zväčšuje a s ním aj potreba mať kam náradie upratať. Skvelým riešením sú záhradné domčeky, kde môžeme všetko na zimu uložiť a mať tak náradie v suchu a v poriadku. Domčeky sú vyrobené z kvalitného dreva, odolné všetkým nástrahám počasia a tak môžete bez obáv všetko potrebné do domčeka uskladniť a nebáť sa, že na jar už nebude nič použiteľné.

Okrem náradia ale môžeme bez obáv uskladniť napríklad aj časť úrody, ak nemáte inú možnosť, alebo si zo záhradného domčeka urobiť sklad i pre záhradný nábytok a potreby k odpočinkovej činnosti ako je napríklad len posedenie s priateľmi pri grile. Čím dlhší čas záhradku máme a čím viac času na nej trávime, tým viac rôzneho vybavenia a náradia vlastníme. Je to logické, každý chce mať pre svoj koníček i odpočinok tie najlepšie podmienky, samozrejme sa ale potom vystavíme problémom, kam so všetkými vecami.

Môžeme ho čiastočne uskladniť napríklad v garáži, ale aj cez zimu je občas potreba na záhrade niečo urobiť a tak je dobré mať náradie po ruke a nie niekde zahrabané za autom. Domov si záhradnú výbavu sťahovať nechceme a ak okrem všetkých lopatiek, hrabličiek a rýľov máme napríklad aj koliesko a niekoľko vedier, už nám nebude stačiť malá krabica strčená na povale. Pre bezpečné uskladnenie náradia a vybavenia na zimu budeme potrebovať väčší priestor, ideálne samostatný. Práve tým môže byť vhodný záhradný domček, ktorý umiestnime na exponovanom mieste záhrady a budeme tak mať všetko potrebné kedykoľvek po ruke v zime aj v lete.

Súvisiace príspevky