Termín stavby na kľúč (dodávka na kľúč) opisuje projekt (alebo jeho doručenie), v ktorom je dodávateľ alebo poskytovateľ zodpovedný klientovi za celý výsledok projektu a predkladá ho klientovi úplne hotový a pripravený k použitiu. V skutočnosti by mal byť klient schopný “len otočiť kľúč.” Dodávateľ projektu na kľúč sa nazýva generálny dodávateľ.

Projekt na kľúč je vo všeobecnosti vytvorený tímom dodávateľov a vedúcich projektov, ktorí majú skúsenosti s typom projektu, ktorý sa vyrába. Títo dodávatelia urobia všetko potrebné pre projekt.  Projektový manažér alebo klient bude musieť robiť len veľmi minimálnu prácu. Môžu očakávať, že projekt na kľúč bude plne funkčný a pripravený k používaniu.

 

Výhody stavby na kľúč

Ľahšia komunikácia

Nič nezabije časovú líniu vášho projektu viac, ako je potreba komunikovať s viacerými spoločnosťami – a snažiť sa získať viac spoločností, aby komunikovali medzi sebou navzájom. Po čase zistíte, že ste trávili hodiny tým, že sa pokúšate oznamovať jednu zmenu všetkým zainteresovaným stranám.

Jednoduché nahlasovanie zmien

Stavby na kľúč eliminujú problémy pri komunikácii s viacerými spoločnosťami. Namiesto toho, aby ste sa obrátili na svojho dizajnéra, potom aby ste komunikovali s výrobcom a opäť kontaktovali návrhára, potrebujete kontaktovať len jednu spoločnosť. Tak napríklad, ak sa nerozhodnete mať celý pozemok posiaty trávou, ale myslíte si, že čiastočná pokládka zámkovej dlažby bude lepšia, stačí kontaktovať jednu spoločnosť.

Jedna fakturácia

Výrobcovia stavby na kľúč eliminujú fakturačný neporiadok, keďže všetky faktúry pochádzajú od tej istej spoločnosti. Predstavte si, o koľko jednoduchší bude váš účtovný proces, keď dostanete len niekoľko faktúr od tej istej spoločnosti pre váš projekt.

Návrh a výroba v synchronizácii

Výrobcovia na kľúč poskytujú dizajn a výrobu v jednom – komunikáciu medzi projektantom, výrobcom a inštalatérom všetko v jednom. Pokiaľ máte možnosť, môžete si v Autocade sami vyskúšať ako môže vyzerať vaše bývanie. Pokiaľ Autocad nemáte, pozrite sa tu: autocad cena.

Zvýhodnené ceny

Keď je dizajn, výroba a inštalácia riešená tou istou spoločnosťou, šetrí vám to čas a peniaze. Pre výrobcu na kľúč je jednoduchšie poskytovať zľavy na svojich službách a znižovať celkové náklady na váš projekt ako získať zľavy od viacerých rôznych spoločností.

Súvisiace príspevky