Premýšľate nad ekologickejšou alternatívou vykurovania? Vykurovanie ekologickými materiálmi – briketami a peletami je skvelou a uvedomelou voľbou. Oba materiály sú vyrábané z odpadových materiálov, pilín, ktoré sú lisované pod vysokým tlakom do valcovitých alebo kvádrových tvarov.

 

Prečo je popol využiteľný?

S príchodom zimy sa prebúdza aj otázka, aký materiál využijete na vykurovanie. Pokiaľ sa rozhodnete pre brikety, vyprodukujete ročne aj viac ako 30 kíl popola. Ten je bohatý na vápnik, horčík, draslík a fosfor – všetky dôležité živiny, ktoré pôda potrebuje, aby rodila.

Minerály, ktoré sú v popole obsiahnuté, sú vhodné na pestovanie rôznej plodovej zeleniny, ale aj drobného ovocia. Hnojivo môžete použiť aj na okrasné rastliny, ktoré sa stanú klenotom vašej záhradky.

 

Ako popol dávkovať?

Jedným spôsobom je popol sypať priamo na záhony. Druhým je zamiešať ho do kompostu – dávky cca 4 kilogramy na 1 m3. Minerály naviažete na hmotu a výsledkom je dokonalé hnojivo, ktoré vás absolútne nič nestojí.

 

Vyberte si brikety podľa potreby

* Turbo Brikety s dierou

Drevené brikety sú vyrobené z tvrdých drevín a to pod extrémne vysokým tlakom. Vďaka tvaru a diere uprostred kombinujú výhody mäkkých aj tvrdých drevín. Diera vytvára kanálik, ktorý umožňuje vzduchu pretekať a podnecovať tak horenie. V ohnisku teda dosiahnete skutočne vysoké teploty a to za krátky čas. Unikátne prepojenie vlastností oboch typov drevín čaká len na vás.

* Kvalitné tehlové brikety

Tehlové brikety sú medzi domácnosťami populárne. Sú zhotovené z čistých suchých pilín, a teda z odpadového materiálu, ktorý by inak, napríklad v drevospracujúcom priemysle, vyšiel nazmar. Na ich výrobu sa používajú tvrdé dreviny, konkrétne dub a buk. Neobsahujú žiadne chemické prísady a lepidlá a sú vysoko ekologické a šetrné voči životnému prostrediu. blocked:ekomall.sk obsahujú len nízke percento vody, horia rovnomerne a pomerne dlho.

Súvisiace príspevky