Ak ste si práve zariadili vašu izbu a chýbajú vám už len malé úpravy u vás v dome či v byte, rolety sú jedným z kľúčových doplnkov, ktoré oživia miestnosť a dodajú jej ten správny odtieň. Ako vybrať tie najlepšie rolety pre vás a udržať pri tom dostatok svetla cez deň a úplnú tmu v noci?

Rolety Deň a noc môžu byť skvelým riešením aj pre vás, nakoľko ich montáž a manipulácia s nimi je veľmi jednoduchá. Tieto rolety fungujú na princípe striedania priehľadných a nepriehľadných vodorovných pruhov, vďaka ktorým budete počas dňa ľahko regulovať tieň vo vašej izbe. Ak bývate na osvetlenej ulici, v noci si môžete rolety zatiahnuť úplne a tým dosiahnete úplnú tmu, čo môže napomôcť ku kvalite vášho spánku. Okrem toho budete mať aj pocit súkromia, ktorého na frekventovanej ulici nemusí byť nikdy dosť.

Rolety môžete nájsť aj pod názvom žalúzie Deň a noc, je to skôr hovorový názov, a pod ním si môžete skôr predstaviť obyčajné žalúzie, ktoré sú odlišné od roliet Deň a noc.

Kde nájdete vhodné rolety pre vašu izbu?

Široké spektrum výberu roliet nájdete na internetovom obchode fexi.sk, kde si môžete vyberať z viac ako stošesťdesiatich látok a pestrých farieb, ktoré môžete doladiť s dizajnom vašej izby. Rolety do okien Deň a noc budú skvelým doplnkom, ktorý sa môže vo vašej izbe vynímať už na prvý pohľad. Ich jedinečný vzhľad okamžite zaujme a ich praktické využitie bude pre vás dlhodobým prínosom. Fexi rolety vám ponúkajú zaručenú kvalitu, ktorá je overená spokojnosťou už mnohých zákazníkov.

Kvalitné rolety z rôznych látok

Výber látok je skutočne široký, napríklad rolety Deň a noc SILVER sú špeciálne zložené, nájdete ich v základných farebných tónoch z látky Origin slim, Origin classic či Origin. Zakúpiť si ich môžete v otvorenej, polovičnej alebo v extra kazete. Vyberať si môžete z veľkostí 30 cm až 240 cm na šírku a 150 cm, 220 cm alebo 240 cm na dĺžku.

Na FEXI eshope nájdete rôzne látky, ktoré môžete medzi sebou porovnať. Majú rozličné farby, odtiene a ďalšie vlastnosti, vďaka ktorým môže byť váš výber unikátny.Veľkou výhodou je to, že vám zašlú na výber až z ôsmych vzoriek zadarmo a vy ich tak môžete porovnať aj naživo, nie len na obrázku. Okrem edície SILVER tu nájdete aj ďalšie a to napríklad Deň a noc GOLD, Deň a noc PLATINUM alebo Deň a noc DIAMOND.

Bezpečnosť na prvom mieste

Ak máte doma malé dieťa alebo psa či mačku, mali by ste dbať na ich bezpečnosť. Je potrebné vyhnúť sa katastrofickým scenárom, kedy sa môže vaše dieťa pri manipulácii so šnúrkou od roliet uškrtiť. Všetky rolety u vás doma by mali mať bezpečnostný mechanizmus, pri ktorom sa pri väčšom zaťažení roztrhne šnúrka. Ak by rolety tieto podmienky bezpečnosti nespĺňali, neodporúča sa ich montáž. Počuli ste už o Kids friendly? Znamená to, že sú priateľské pre deti, splnenie noriem platné pre Európsku úniu sú zárukou ich bezpečnosti.

Potenciálne nebezpečenstvo hrozí pri malých deťoch takmer všade. Akonáhle začne loziť či chodiť vy musíte byť neustále v strehu a dávať na neho pozor. O to náročnejšie to je, keď dieťa vidí visiacu šnúrku od roliet a chce sa s ňou hrať, preskúmať, čo s tým môže urobiť. Práve vtedy je najpodstatnejšie to, aby vaše rolety spĺňali potrebné normy, vďaka ktorým je možné predísť akémukoľvek nebezpečenstvu. Je len na vašom uvážení, aby ste z blízkosti okien a roliet odtiahli detskú postieľku alebo čokoľvek, odkiaľ by naň mohlo malé dieťa dotiahnuť. 

Pri ovládaní vnútorných žalúzií sa môžu tvoriť nebezpečné slučky zo šnúriek, pri čom by hrozilo uškrtenie dieťaťa. Rolety do okien Deň a noc spĺňajú normu STN EN 13120, vďaka ktorej takéto nebezpečenstvo nehrozí. Túto normu musia spĺňať všetky rolety, ktoré sa nachádzajú v dome, kde sa pohybuje malé dieťa do štyroch rokov. Tým, že je retiazka od roliet vybavená systémom na pretrhnutie alebo nie je v dosahu detí sa dá najlepšie predísť akémukoľvek nebezpečenstvu. Fexi rolety zabezpečujú zabránenie nebezpečenstva dvomi spôsobmi a to systémom na pretrhnutie retiazky pri zaťažení alebo bezpečnostnou kladkou na napnutie retiazky. Obidva tieto spôsoby sú účinné a dbajú na najvyššiu bezpečnosť.

Ak máte psa alebo mačku pobehujúcu po dome, rolety môžu ohroziť aj ich. Psy sa radi rozbehnú k oknu, ak za ním vidia niečo, čo ich zaujme. Ak sú rolety namontované nesprávne alebo ak je vaše okno umiestnené príliš nízko, psy alebo mačky ich môžu na seba strhnúť a ublížiť si či rolety nenapraviteľne poškodiť či roztrhnúť. Preto je veľmi dôležitá spoľahlivá montáž.

V čom sú látkové rolety bezpečnejšie oproti obyčajným? Je oveľa menšia pravdepodobnosť, že by sa vám rolety roztrhli alebo polámali, pričom môže hroziť nebezpečenstvo poškrabania sa. Ich materiál je oveľa bezpečnejší a prijateľnejší pre prostredie, ktoré je nevyspytateľné zrýchleným pohybom.

Otázkou bezpečnosti by mohla byť aj otázka súkromia, pričom pri látkových roletách je vaše bezpečie prvoradé, nepreniká cez nich takmer žiadne svetlo a zvonku vás teda nikto neuvidí. Pri obyčajných žalúziách je spoľahnutie sa na súkromie trochu menšie, prienik svetla je jednoduchší vďaka väčším medzerám. Aby ste sa tomu pri látkových roletách vyhli, je potrebné čo najpresnejšie odmerať okno, aby namontované rolety sedeli ako uliate.

Rýchla a jednoduchá montáž

Nemusíte sa obávať zdĺhavej a náročnej montáže roliet, ktorá by bola zvládnuteľná len pre najväčších montážnikov. Rolety Deň a noc montáž je veľmi jednoduchá a zvládne ju snáď každý. Pre lepšiu predstavivosť a spoľahlivejšie montovanie nájdete na eshope FEXI aj video návody, vďaka ktorým to ľahko zvládnete aj vy a to hneď rôznymi spôsobmi.

Vďaka čomu je montáž látkových roliet úplne jednoduchá? Je to vďaka tomu, že tieto rolety sú už zložené, takže jediné čo musíte urobiť, je ich nainštalovať na vaše okno. Jednoduchý manuál vás navedie k cieľu a na internetovom obchode fexi.sk nájdete okrem video návodu aj text s obrázkami, vďaka čomu krok po kroku dôjdete k správnej montáži.

Montáž môže závisieť od typu kazety, napríklad bez vŕtania zvládnete namontovať rolety s otvorenými kazetami a s vŕtaním si poradíte pri kazetách otvorených, POLO či MAXI. Vŕtať ich môžete priamo na okno alebo na stenu nad oknom.

Sú elektrické rolety výhodnejšie?

Moderné technológie umožňujú zabudovanie motora do kaziet, pričom elektrické rolety môžu byť skvelým riešením aj u vás. Sú moderné, cenovo dostupné a navyše bezpečné. Ako fungujú a prečo by ste ich mohli mať aj vy?

Elektrické rolety si môžete umiestniť na rám okna, pričom ho nemusíte vŕtať, stačí zavesiť, nakoľko ide o rolety s otvorenou kazetou. V roletách je zabudovaná osemsto mAh lítiová batéria, ktorú môžete ľahko nabíjať pomocou štandardnej mini USB nabíjačky a nabitie vydrží až šesťdesiat dní. Rolety sú chránené proti nadmernému zaťaženiu a navyše sa nemusíte obávať ani nadmerného či nedostatočného nabitia, pretože elektrické rolety sú chránené aj proti tomu. Pri vybitej batérii vás upozorní krátky alarm, ktorý zapípa, vy tak budete okamžite vedieť, že ich treba nabiť. Batéria vám zaručí plynulý chod motora, ktorý je bezpečne chránený proti skratu aj proti prerušeniu obvodu.

Ak sa rozhodnete aj vy pre elektrické rolety, rozhodne nebudete ľutovať. Sú moderným riešením pre váš domov a manipulácia s nimi je veľmi jednoduchá. Moderné technológie nás posúvajú o krok v pred.

Chceli by ste rolety na mieru?

Pokiaľ sú vaše okná špeciálne a vy hľadáte niečo jedinečné, využite skvelú príležitosť pre rolety na mieru. Prispôsobenie a vyhovenie potrieb zákazníka sú na prvom mieste, a teda aj jeho špeciálne potreby budú uspokojené. Vo FEXI vám radi vyrobia aj rolety na mieru, pričom stačí, aby ste si pred objednaním zmerali vaše okno, a tak zistíte, čo naň bude najlepšie sedieť.

Prečo si vybrať rolety z dielne FEXI?

Služby, ktoré dnes ponúkajú rôzne spoločnosti by najviac mali vyhovovať svojim zákazníkom. Nadštandardné služby vám poskytnú s veľkou radosťou, čo je ale to, vďaka čomu si vás získajú skôr ako iné spoločnosti s roletami?

Okrem výnimočnosti ich roliet Deň a noc sú ich služby pre zákazníkov prvotriedne. Vo veľkom dbajú na bezpečnosť a na dodržiavanie všetkých noriem. Chcú byť dostupný pre všetkých a tak môžete cez ich internetový obchod objednávať a vyberať kvalitné rolety za dostupné ceny. Pri nákupe nad osemdesiat eur máte dopravu zadarmo a navyše vám odošlú vzorku na vyskúšanie zadarmo. Spoliehať sa môžete aj na hodnotenia iných zákazníkov, ktorí ich služby hodnotia kladne.

Prednosťami roliet je dizajn a praktickosť

Látkové rolety sú skutočne dizajnovo prínosné, najmä čo sa týka ich vzhľadu a praktického využitia. Vaša izba s nimi bude pôsobiť komfortne a s dostatkom svetla sa zlepší aj vaša nálada. V porovnaní s obyčajnými roletami sú oveľa zaujímavejšie, navyše možno nebudete ani mať potrebu zavesiť si cez okno závesy či záclony, ktoré by boli takmer zbytočné, nakoľko by len prekryli výnimočný vzhľad a ich praktické využitie by opadlo.

Vyberte si aj vy niečo, vďaka čomu bude vaša izba komfortná a bude vyzerať moderne a vy ju uvidíte vždy pri správnom svetle.

Súvisiace príspevky