S prichádzajúcou jeseňou, súčasťou ktorej sú dlhé zimné večery, budete možno potrebovať zabaviť deti, ale aj seba. Pokiaľ nechcete deti neustále odháňať od televízie, telefónu, počítača a ďalších technológií, bude potrebné zaistiť im iný program. Môžete s nimi tvoriť tematické dekorácie, zimné ozdoby na okno, vianočnú výzdobu na stromček, alebo hrať spoločenské hry, pri ktorých sa pobavíte. Odporučíme vám tie, ktoré by vás mohli na celé jesenné a zimné obdobie zabaviť.

Klasiky

S Človeče nehnevaj sa nikdy nikto nič nepokazil. Hra je veľmi jednoduchá a intuitívna, pochopia ju aj menší rodinní príslušníci. Stačí, keď vedia počítať do 6, so zložitejšími počtami im určite radi poradíte.

Ďalšou klasickou, už ale o niečo náročnejšou hrou, sú Dostihy a stávky. Ak ste ju nikdy nehrali, mali by ste to napraviť a naučiť ju aj svoje deti. Pri hraní tejto hry dokážete deťom navyše trochu predstaviť finančnú gramotnosť. Keď minú všetky svoje financie nerozvážne a investície im neprinesú žiadny zisk, sú skrátka bez peňazí a túto skutočnosť budú naprávať len veľmi ťažko.

Obľúbené

Veľkej obľúbenosti sa teší stolová hra pre dvoch až šesť hráčov – Carcassonne. Ide o strategickú hru, ktorej cieľom je pozbierať čo najviac bodov pomocou správneho umiestňovania drevených kariet. Body získate za obsadenie a dokončenie ciest, miest a lúk. Veľa bodov získate aj v prípade, keď kartami dookola obstavíte kláštor. Carcassonne má viacero hracích variantov. Keď vás základná verzia omrzí, môžete si dokúpiť rôzne rozšírenia a vniesť do hry zase trochu vzrušenia.

Vedomostné hry

Pokiaľ máte záľubu vo vedomostných hrách, v ktorých uplatníte svoje zručnosti, a navyše sa budete môcť priučiť aj niečomu novému, vyskúšajte napríklad hru Zázraky prírody alebo AZ Kvíz. Obe sú inšpirované rovnomennými televíznymi show.

Súvisiace príspevky