Vysoké dámy majú zvyčajne s výberom správnej obuvi obrovský problém. Ich vysoká výška rozhodne obmedzuje výber štýlov a najčastejšie volia topánky s plochou podrážkou, aby si nepridali ďalšie centimetre. Dnes sme sa rozhodli zistiť, aké topánky budú vhodné pre vysokú ženu, aby v nich vyzerala a cítila sa skvele.

Kožené poltopánky

Vysoké dámy sa cítia pohodlne v topánkach na rovnej podrážke, ktorá im nepridáva centimetre a zároveň poskytuje stabilitu. Kožené, šnurovacie poltopánky budú perfektnou voľbou pre každodenné použitie. Hodia sa ako k nohaviciam, tak aj k sukni. Pre vysoké ženy budú najlepším riešením nohavice v tvare zvona, ktoré opticky skracujú nohu rozšírením spodnej časti nohavíc. Takéto nohavice sa budú perfektne hodiť k topánkam s trochu masívnejšou podrážkou.

Pokiaľ ide o sukne a šaty, vysoké dámy vyzerajú najlepšie v dĺžke midi, teda v dĺžke po lýtka. Potom bude perfektnou voľbou klasická, hladká dámska obuv vyrobená z kože alebo lakovaná, ktorá dodá celku eleganciu. Môžeme zvoliť aj dámske poltopánky na rovnej podrážke s tvrdým, nízkym podpätkom, ktoré ešte viac zdôraznia šik a dodajú štylizácii ženskosť.

Baleríny 

Baleríny sú obuv, ktorú miluje každá žena. Niet divu. Tieto topánky sú mimoriadne pohodlné, praktické a veľmi univerzálne. Podľa strihu ich môžeme použiť k takmer každej štylizácii a akejkoľvek príležitosti. Vysoké dámy môžu úspešne nosiť baleríny dennodenne aj pri formálnejších príležitostiach. Budú vyzerať skvele v kombinácii s nohavicami – či už sú to rifle alebo elegantnejšie cigarky. Môžeme ich nosiť k sukni, šatám alebo kraťasom. Ak chceme vytvoriť elegantný vzhľad, môžeme zvoliť klasické kožené baleríny, zatiaľ čo v každodenných voľnejších štylizáciách môžeme použiť aj športové strihy.

Na optické skrátenie postavy odporúčame nosiť nohavice ⅞ dĺžky a baleríny minimalistického strihu.

Lodičky

Vysoké podpätky sú pre vysoké dámy celkom výzvou. Koniec koncov, pridávajú centimetre nielen opticky, ale aj fyzicky. Existujú však príležitosti, kedy je nosenie takejto obuvi najlepšou voľbou. Vysoké ženy by si mali zvoliť lodičky s podpätkami maximálne do 5 cm. Takáto výška umožňuje zoštíhliť postavu a zároveň nenarúša proporcie tela. Dobrým riešením bude zvoliť lodičky zapínané po členok – taký vodorovný pásik umožní opticky skrátiť nohy.

V prípade topánok na vysokom podpätku stojí za to vybrať si modely s tenšou podrážkou. Samotný podpätok môže byť tenký alebo stredne silný. Neodporúčame však vyberať si klinové podpätky, vďaka ktorým bude naša silueta pôsobiť tvrdo a bude vyzerať ešte dlhšia. Vysoká dáma bude dobre vyzerať v lodičkách so špicatou špičkou, ako aj v čižmách do výšky členkov, čo opticky skracuje nohu.

Vybrať dokonalú obuv pre vysokú ženu môže byť výzvou. Ak si však spomenieme na vyššie uvedené tipy, určite sa nám podarí zladiť topánky, v ktorých budeme vyzerať skvele a zároveň sa za každých okolností budeme cítiť pohodlne.

Súvisiace príspevky