Pokiaľ máme krivé zuby, ktoré nám nadelila príroda, môže nám tento fakt spôsobovať nemalé problémy. Od zdravotných, cez tie s čistením zubov, ale aj čo sa týka spokojnosti s naším vzhľadom. Predsa len je úsmev to prvé, čo na nás ľudia vidia. A pokiaľ nie sú naše zuby také, aby sme sa cítili úplne komfortne, môžeme sa dokonca zdráhať usmievať sa. To je večná škoda. Nenechajte si kaziť zdravie ani život krivými zubami a docieľte ich vyrovnanie. Spoľahlivým riešením je použitie neviditeľného strojčeka Invisalign.

Prečo zvoliť práve strojček Invisalign?

Dôvodov, prečo si vybrať neviditeľný zubný strojček Invisalign je veľa a napodiv to, že ho nie je vidieť, nie je až také dôležité, aj keď pre mnohých užívateľov to tak je. Možno vás niektoré dôvody značne prekvapia.

  • Strojček je neviditeľný, budete sa s ním cítiť plne v súlade.
  • Môžete pomocou neho tiež bieliť zuby, chrániť ich pri nočnom škrípaní alebo pri rôznych športoch.
  • Vďaka vyrovnaniu zubov, ktoré vám zaistí strojček, sa vám budú zuby lepšie, ľahšie a rýchlejšie čistiť. Krivý chrup sa čistí oveľa horšie. Aj nástroje dentálnej hygieny sú pri krivých zuboch menej efektívne.
  • Rozdiel spoznáte aj čo sa týka výslovnosti a zlepšenia rečových prejavov. Rovné zuby umožnia správne vyslovovanie. To ocenia ako „obyčajní“ ľudia, tak herci, speváci a všetci, ktorí sa živia rozprávaním.
  • Vaše zuby pocítia vyrovnanie aj pri jedle. Keď nie sú vyrovnané pekne jeden vedľa druhého tak, ako majú byť, potrava zostáva v neprirodzených priestoroch medzi zubami. Zuby strácajú možnosť samočistenia. Počas dňa tak zostáva v ústach jedlo, ktoré škodí nielen zubom, ale aj ďasnám. Dochádza k množeniu baktérií mnoho hodín. Tým vzniká zápach, kazy zubov, bolestivé miesta v ústach.
  • So strojčekom sa môžete zbaviť bolestí tvárí, čeľuste a krku, ktoré vznikajú pri škrípaní zubov. Budete si vychutnávať jedlo, pretože vás nebude pri žuvaní bolieť čeľusť.
  • Priaznivý vplyv spoznáte aj na umiestnení zubov a lepšej architektúre kostí a pozície ďasien. To nemusí byť vidieť hneď, ale časom určite.
  • To, že budú zuby vyrovnané zaistí, že sa bude potrava lepšie drviť, čím sa zvýši efektivita trávenia, teda rozloženie stravy tak, aby bola pre žalúdok stráviteľná.
  • Konečne dosiahnete to, že bude správne priliehať horná čeľusť na spodnú. Zmiznú bolesti pántov, ktoré možno pociťujete, tiež môže dôjsť k odstráneniu praskania v ústach.
  • Budete si užívať jedlo, žuť bez obmedzenia a iných nepríjemností. Zlepší sa zdravie vašich zubov aj ďasien.

Na webových stránkach invisalign.sk nájdete zoznam poskytovateľov dentálnej starostlivosti, kde si môžete strojček Invisalign kúpiť. Neváhajte a urobte to čo najskôr. Bude sa vám žiť oveľa lepšie a zdravšie.

Súvisiace príspevky