Pred niekoľkými týždňami ešte len skončili letné prázdniny, no ani sa nenazdáte a na okno zaklope zima s prvými mrazíkmi. S poletujúcimi snehovými vločkami sa pomaly do domácností prediera vianočná atmosféra, na ktorú sa tešia predovšetkým deti. Dospelí si vychutnajú pokoj od práce, ratolesti sa zase tešia na nádielku od Ježiška. Darčeky ukladá Ježiško pod vianočný stromček. Ak vás živý ihličnan príliš neláka, pretože z neho postupne ihličí opadáva, a potom je z neho iba neporiadok, pokojne môžete už teraz kúpiť umelú verziu. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme rozdiely medzi 2D a 3D ihličím.

Dávno pominuli časy, kedy umelý vianočný stromček zďaleka nepripomínal ten živý. Súčasné technológie sú natoľko vyspelé a sofistikované, že sa nimi dajú vyrobiť umelé produkty, ktoré sú takmer nerozoznateľné od reálnych. Rovnako tak to platí aj u vianočných stromčekov. Spadne vám brada, akonáhle sa pozriete na dokonalé kópie skutočných ihličnatých stromčekov. Predovšetkým, ak hovoríme o modeloch s 3D ihličím.

 

Vianočný stromček s 2D ihličím

V posledných niekoľkých rokoch sa predávajú predovšetkým 3D stromčeky, aj keď v niektorých obchodoch ešte narazíte na predchodcov s 2D ihličím. Umelé stromčeky z tradičného 2D ihličia sa vyrábajú z PVC fólií nastrihaných na požadovanú dĺžku. Jednotlivé ihličky sú v rozličných tvaroch. Každá vetvička je inak hustá, a tým pádom sa vzhľad umelého stromčeka aspoň trochu podobá tomu reálnemu, aj keď ešte stále sú rozdiely viditeľné. Vianočné stromčeky s 2D ihličím sú lacným variantom.

 

Vianočný stromček s 3D ihličím

Precíznym spracovaním a realistickým dizajnom sa pýši 3D vianočný stromček. Výroba mäkkých 3D vetvičiek je o niečo zložitejšia, pričom pre docielenie 3D efektu sa používajú moderné technológie a najnovšie výrobné postupy. Dôležité je, aby boli použité kvalitné PE materiály, ktoré sa odlievajú do foriem, a tým pádom vznikajú celé časti vetvičiek. Stred je doplnený klasickými PVC vetvičkami, a potom pôsobí stromček bohato a husto. Ešte navyše 3D vetvičky dokážu perfektne udržať všetky vianočné ozdoby. Celková konštrukcia je pevná, väčšinou vyrobená zo železa. O stabilitu sa navyše stará kovový stojan, v ktorom stromček stojí.

 

Kde taký stromček kúpiť?

Umelé vianočné stromčeky 3D má vo svojej ponuke internetový obchod svetstromcekov.sk, ktorého stromčeky sú dokonalou kópiou skutočných stromčekov. Vybrať si môžete, či chcete smrek alpský, smrek taliansky či jedľu kanadskú. V ponuke je niekoľko rôznych výšok. Obrovskou výhodou je, že sa stromček ľahko skladá aj rozoberá. Manipulácia je teda úplne jednoduchá. Ďalej sa nemusíte obávať žiadneho neporiadku. Stromček na konci vianočnej sezóny zložíte, schováte do krabice a uložíte niekde do skrine na ďalší rok.

Súvisiace príspevky