Tešíte sa na dovolenku aj preto, že vás čaká let lietadlom? Túžite preletieť sa menším lietadlom a absolvovať vďaka nemu vyhliadkový let na krajinu, ktorú máte od mala radi? Alebo sa naopak lietania bojíte a zážitkový let by bol pre vás výzvou? Rovnako tak možno hľadáte krásny a netradičný darček. Pre svoju ženu, muža, pre rodičov, súrodencov alebo najlepšiu kamarátku. Jednoducho let lietadlom je adrenalínovým zážitkom, ktorý je nezabudnuteľný pre obdarovaných aj tých, ktorí ho darovali.

Vyberte si z dvoch druhov lietadiel

Na webových stránkach zazitkyzoblakov.sk nájdete možnosť kúpiť si nezameniteľný zážitkový let lietadlom L-200 Morava alebo L-60S Brigadýr. Celá vaša akcia prebehne tak, že sa zoznámite s pilotom a majiteľom lietadla zároveň, pánom Petrom Mišúnom. Potom sa kratšou alebo dlhšou formou zoznámite s lietadlom podľa vášho výberu, a to podľa toho, ako veľmi vás tieto silné stroje zaujímajú. Porozprávať sa môžete o konštrukcii a letových vlastnostiach, ale aj o zaujímavej histórii lietadla. Tiež dostanete krátke poučenie a inštruktáž, a potom už hor sa do oblakov.

Pán Mišún vás pozýva na let lietadlom L-200 Morava, čo je dvojmotorový samonosný dolnoplošník pre pilota a 3 – 4 cestujúcich. Maximálna rýchlosť je 360 ​​km/h, cestovná rýchlosť je 256 km/h, dostup 6 200 m a dolet 1 900 km.

Letieť však môžete aj lietadlom L60-S Brigadýr, jednomotorovým hornoplošníkom pre pilota a 3 cestujúcich. Vyrobených bolo okolo 273 kusov tohto modelu. Dnes sa využíva predovšetkým na vyhliadkové lety a výsadky športových parašutistov napr. základného parašutistického výcviku. Má priestrannú kabínu. Maximálna rýchlosť je 193 km/h, cestovná rýchlosť je 170 km, dostup 4 500 m, dolet 720 km.

Ak si nie ste výberom istí, na zazitkyzoblakov.sk nájdete kontaktný formulár, ktorý stačí vyplniť a pošlať pánovi Petrovi správu aj daľšie kontakty. Rovnako tak tu nájdete viac informácií o lietadlách aj ďalšie. Neváhajte a darujte netradičný darček, ktorý poteší každého, kto sa letu zúčastní.

Súvisiace príspevky