Pokiaľ radi cestujte po Slovensku, ktoré má stále čo ponúknuť, aby ste sa na dovolenku dostali svojpomocne, mohli vziať aj malé deti, alebo cesta netrvala dlho a zvládli ste ju bez použitia lietadla, môžete smelo zostať u nás. Ponúka mnoho krásnych miest, a jedným z nich sú bezpochyby Piešťany. Prečo ísť práve sem?

Veľa príležitostí, ako tráviť voľný čas

Ak máte radi mestá, Piešťany sa vám určite zapáčia. Ide o pokojné a malebné kúpeľné mesto nachádzajúce sa 86 km od Bratislavy v náručí dvoch pohorí – Malých Karpát a Považského Inovca. V meste pramení 10 zriediel prírodných liečivých minerálnych vôd s teplotou od 67 °C do 69 °C s obsahom minerálnych látok a voľných plynov.

Ubytovanie vám poskytne niektorý krásny hotel Piešťany, ktorých je tu dostatok, aby ste si vybrali, či už budete brať ubytovanie len ako nocľah, alebo sa budete v hoteli zdržiavať viac.

Kultúra, poznanie aj šport

Navštíviť môžete mnoho skvelých miest. Napr. Balneologické múzeum Imricha Wintera, Vojenské historické múzeum v priestoroch bývalého vojenského letiska, elektráreň Piešťany alebo napríklad Park miniatúr.

Máte radi hrady a zámky? Čo tak zrúcanina hradu Tematín? Alebo povesťami ovenčený Beckov? Blízko je aj Čachtický hrad alebo Červený Kameň. Alebo sa vydajte do Trenčína, kde je Trenčiansky hrad. Hradov a zámkov je blízko Piešťan skutočne mnoho.

Z iného súdka je potom Čertova pec, jaskyňa dlhá 27 m, priechodná, vytvorená krasovatením dolomitického vápenca.

Nezostáva, než si rezervovať ubytovanie, ktoré je vhodné aj pre tých, ktorí prichádzajú na dôležitý kongres v Piešťanoch, riešia služobnú cestu alebo chcú prežiť víkend v spojitosti s wellness.

HOTEL PARK Piešťany vás svojou starostlivosťou aj službami milo poteší a prekvapí. Samozrejmosťou je skvelá kuchyňa a útulné prostredie, ktoré vo vás navodí príjemnú pohodu.

Súvisiace príspevky