Máloktorá sexuálna pomôcka je opradená toľkými mýtami, ako venušine guľôčky. Vyvolávajú úsmevy a rôzne sexuálne predstavy, pravdou však je, že orgazmus dosiahneme ako ženy rozhodne pravdepodobnejšie a rýchlejšie s úplne inými pomôckami. Napriek tomu by každá z nás mala svoje venušine guľôčky vlastniť. Spevňujú totiž panvové svaly a sú prevenciou rôznych potiaží, hlavne inkontinencie.

Pokiaľ svalstvo netrénujeme, ochabuje. A to aj pošvové

U nás žien panvové svaly ovplyvňujú rôzne etapy nášho života. K ochabnutiu svalov dochádza obvykle po pôrode. Ešte častejšie s príchodom menopauzy. Vtedy sa na ochabnutí podieľajú predovšetkým hormonálne zmeny v našom tele a ubúdanie estrogénu. Nejde len o mýtus, že sex s nami už nebude to pravé. Väčším problémom je vznik inkontinencie.

Inkontinecia sa obvykle prejavuje ako stresová

Moč nám uniká predovšetkým pri kýchnutí, zakašľaní, pri prudkých pohyboch, pri športe, ale aj väčšej fyzickej námahe. Unikajúci moč nás vylučuje zo spoločnosti. Máme strach sa venovať obľúbeným činnostiam, začneme sa vyhýbať spoločnosti, nechceme mať s partnerom sex. Cítime sa staré, špinavé a nedokonalé. Paríte zatiaľ medzi mladšie vekové skupiny a hovoríte si: „Mne sa to nestane!“ Omyl! S najväčšou pravdepodobnosťou stane. S inkontinenciou sa v živote stretne minimálne 50 % žien. Vyhnúť sa jej pritom dokážeme aj bez doktora. Cvičením za pomoci venušiných guličiek.

Pre guľôčky do sexshopu

Venušine guľôčky sú tradičným sortimentom sexshopov. Už dávno vám ich však nikto neponúka ako sexuálnu pomôcku. Moderné vibrátory, masážne hlavice, womanizéry a ďalšie pomôcky sú omnoho účinnejšie. Aj keď k dokonalému orgazmu vedia dopomôcť aj venušine guličky. Musíte ich ale používať predovšetkým na tréning pošvových svalov. Trénovaná vagína dokáže byť silnejšou, pracovať s vlastnými svalmi a pri styku tak partnera pevnejšie zovrieť, čo vedie k lepšiemu uspokojeniu u oboch partnerov.

Spevnené panvové dno je tiež hlavnou prevenciou aj proti inkontinencii. A venušine guličky a cvičenie s nimi pomáhajú aj v prípade, že už inkontinenciu máme.

Ako cvičiť s venušinými guľôčkami?

Cvičenie je veľmi jednoduché. Guľôčky si vsunieme dostatočne hlboko do vagíny tak, aby druhý koniec vyčnieval. Potom sa ich snažíme sťahmi panvového dna udržať v sebe čo najdlhšie. Nebuďte sklamané, keď vám to zo začiatku nepôjde. Tréning je veľmi dôležitý a pravidelným cvičením dospejete do štádia, že všetko hravo zvládnete. Možné je stupňovať cvičenie, Najprv udržať iba jednu guľôčku potom dve. Alebo najprv ľahšiu, potom tú s vyššou hmotnosťou.

Súčasťou posilňovania panvových svalov by malo byt aj cvičenie Kegelových cvikov

Ide o známe cviky amerického gynekológa Arnolda Kegela z roku 1948, ktoré sa zameriavajú na spevňovanie svalov panvového dna, teda v oblasti pošvy, konečníku a močovej trubice. Na čo sú cviky dobré? Pomáhajú odstraňovať inkontinenciu bez medikamentov a operácie. Zvyšujú vzrušivosť u žien, pomáhajú dosahovať pravidelne orgazmus, vedú k vyššej vzrušivosti a lepšej prirodzenej lubrikácii vo vagíne. Tieto cviky vám odporučí váš gynekológ aj urológ.

Mnoho žien dnes kombinuje Kegelove cviky s cvičením s venušinými guľôčkami. S guľôčkami cvičia denne samostatne, každý deň tiež cvičia Kegelove cviky. Ale dva dni v týždni tieto cvičenia navzájom kombinujú.

Premýšľate, ako osviežiť sexuálny život? Venušine guľôčky nemusia sklamať

Samozrejme vám ale nič nebráni v tom, zapojiť vaše venušine guľôčky i do príjemného sexuálneho zážitku. Partnera bude vzrušovať keď uvidí, čo s nimi dokážete. K dispozícii sú naviac aj vibrujúce venušine guličky, ktoré orgazmus nesľubujú, ale skutočne vám ho doprajú. V e-shope iSexshop.sk kúpite najmodernejšie a najžiadanejšie venušine guľôčky na trhu. Ich zaslanie je diskrétne.

Súvisiace príspevky