Píše vám vaša tlačiareň chybové hlásenia, že jej dochádza náplň? Nebojte sa, nejedná sa o žiadnu katastrofu, na ktorú by ste si museli volať posily. Výmenu náplne za novú zvládnete totiž aj vy! Ako však postupovať?

Tlačiareň je dnes takmer povinnou výbavou každej domácnosti. Každý z nás predsa potrebuje tlačiť, či už veci do práce, školy, alebo na iné súkromné využitie. Chodiť si neustále tlačiť veci do tlačiarenských firiem je zbytočné zdĺhavé a je oveľa komfortnejšie mať doma vlastnú tlačiareň. Výhodou je, že tlačiareň je pomerne jednoduché a v zásade bezúdržbové zariadenie, ktoré vám vydrží slúžiť viac-menej naveky. Avšak, každá tlačiareň má len obmedzenú zásobu náplne, ktorá sa využíva na tlačenie. Inými slovami, raz príde deň, kedy je potrebné náplň vymeniť za novú, čo vám dá väčšina tlačiarní najavo chybovým hlásením o nedostatku náplne.

Prvým krokom, ktorý musíte spraviť, je vybratie starého toneru. Pri väčšine tlačiarní je toner jednoducho prístupný a návod, ako ho vybrať, nájdete jednoducho na internete či v papierovom manuáli k tlačiarni. Po výbere tonera je dobré zistiť jeho kód, no ak ho nikde neviete nájsť, nemusíte si lámať hlavu. Náplne sa predávajú podľa značky a modelu tlačiarne, stačí vám tak zistiť tento údaj a na základe neho už nový toner kúpite jednoducho.

Kde kupovať novú náplň do tlačiarne?

Ak vyberáte novú náplň do tlačiarne, odporúčame nakupovať online. Či už hľadáte tonery Brother alebo tonery Canon, všetky ich s prehľadom nájdete online a za cenu, ktorá je neporovnateľne lepšia ako cena náplní v kamenných predajniach. Pri kúpe treba vedieť, či máte laserovú tlačiareň a kupujete toner, alebo máte atramentovú tlačiareň a v takom prípade kupujete cartridge. Pri kúpe online stačí vybrať vhodnú náplň, objednať ju a do niekoľkých dní ju máte pekne doma.

Následne stačí náplň len správne založiť do tlačiarne, čo vám zaberie maximálne pár minút a tým vaša práca končí. Náplň do tlačiarne je úspešne vymenená!

Súvisiace príspevky