Správny výber podlahy je jednou z prvoradých vecí, ktoré by ste pri zariaďovaní vášho domova mali dôkladne zvážiť. Nemožno pozerať primárne iba na cenovú hladinu, v ktorej sa ponuky kobercov pohybujú. Najdôležitejším parametrom je výber správneho typu podlahy.

Laminátové podľahy

Nie každá miestnosť je vhodná pre laminátové podlahy aj napriek tomu, že práve tie sú jednými z najobľúbenejších a najvyužívanejších druhov podláh na trhu. Dôvodom je pravdepodobne ich cena, široká škála prevedení, farieb či vzorov a rovnako aj jednoduchá montáž a kvalita. Pri výbere laminátovej podlahy je dôležité dbať na ich hrúbku, záťažovú triedu, odolnosť a dĺžku záruky. Tieto podlahy sú vhodné takmer do každej miestnosti, ale je dôležité myslieť na to, že sú citlivé na vlhkosť a rovnako podstatné, je vyberať vhodné izolačné materiály, ktoré zabránia prenášaniu zvuku.

Linileum a vinyl

Okrem laminátových podláh, je stále veľmi obľúbené linoleum a čoraz väčšiu pozornosť pútajú vinylové podlahy. Ide o dva druhy pružných podlahových materiálov, ktoré majú podobné vlastnosti. Mnohí ľudia, ktorí nevyhľadávajú prírodné materiály, siahajú práve po vinyle. Ide o syntetický materiál, zložený prevažne z PVC, vďaka čomu je odolný. Preto, ak hľadáte dizajnovú ale aj funkčnú podlahu do kúpeľne, kde je vlhko, vinylová podlaha môže byť pre vás tým správnym riešením. Ďalšou výhodou vinylovej podlahy, je jej priepustnosť a preto sa skvele hodí do miestností, kde máte podlahové kúrenie.

Drevené parkety

Pre milovníkov prírodného materiálu a skutočného dreva sú stále vyhľadávanými a obľúbenými jednoznačne drevené parkety. Niet sa čomu diviť! Vzhľad drevených podláh sa hodí do každého interiéru, takisto majú skvelé tepelné vlastnosti a stále sú dizajnovo nadčasové.  Tradičný parketový dizajn dodá eleganciu, či už máte váš domov zariadený moderne alebo tradične. Okrem toho sú veľmi odolné a nie je pre nich problém takmer žiadna záťaž.

Každý typ podlahy má niečo do seba, svoje výhody aj nevýhody. Na vás je len rozhodnúť sa a premyslieť si, čo od podlahy očakávate. Nesústreďte sa iba na dizajn a cenu, funkčnosť je vždy podstatná!

Súvisiace príspevky