Makeup je neodmysliteľnou súčasťou života takmer každej ženy. Okrem klasických kúskov, ktoré vás skrášlia by ste mali mať v zásobe aspoň jednu paletu očných tieňov. Aké paletky sú v ponuke a ako si zvoliť tú pravú?

Očné tiene by mali mať významné miesto na toaletnom stolíku či v kabelke všetkých žien. Veď to prvé, čo si ná vás ľudia všimnú, sú predsa vaše oči. Aj preto by ste im mali venovať zvýšenú pozornosť.

Ako si vybrať paletku očných tieňov?

Platí pravidlo, že vaše očné tiene by mali byť v symbióze s tým, čo máte práve na sebe. To samozrejme neznamená, že ak si na seba dáte červené šaty, musíte mať aj oči namaľované na červeno. Nie. Existuje mnoho odtieňov, ktoré červenú doplnia a vy s nimi zároveň nebudete vyzerať ako klaun. Môžete siahnuť po strieborných, hnedých či zlatých očných tieňoch. Ak sa odvážite a techniku líčenia už ako tak zvládate, môžete skombinovať hneď niekoľko farieb.

V ponukách nájdete mnoho typov paletiek. Medzi tie najobľúbenejšie sa bez pochýb radí Revolution paletka. Revolution paletky prichádzajú v mnohých podobách, odtieňoch a farebných kombináciách. Môžete si vybrať striedme a prírodné odtiene, jasné a žiarivé farby, trblietavé aj matné očné tiene, jednoducho tiene vhodné pre elegantné aj extravagantné typy. Všetko záleží len na vašich preferenciách. Samozrejme, za Revolution paletkami nezaostávajú ani Profusion paletky, ktoré ponúkajú širokú škálu očných tieňov, líceniek a rozjasňovačov.

Očné tiene podľa farby očí

K modrým očiam sa hodia odtiene tmavočervenej, hnedej, ružovej, no taktiež zelenej či fialovej. Zeleným očiam pristane skôr hnedá, strieborná či fialová farba. Hnedé oči majú obrovskú výhodu, pristane im skutočne akákoľvek farba. Pri výbere vhodnej paletky očných tieňov sa riaďte tiež vlastnými pocitmi. Niektoré farby vám možno nesadnú, hoci manuál tvrdí úplny opak.

Očné tiene voľte aj podľa svojej pleti

Ďalší faktor, ktorý by ste pri výbere paletky očných tieňov mali zvážiť, je odtieň vašej pleti. Ak máte pleť svetlej farby, voľte jemnejšie farby. Naopak, pokiaľ sa radíte k tmavým typom, ideálnou voľbou budú výraznejšie farby.

Súvisiace príspevky