Letná sezóna sa pomerne rýchlo blíži a o necelý mesiac nám aj oficiálne začína. Čoraz viac slnečných dní to len potvrdzuje a príjemná teplota priam volá po zmene. A práve v tomto období nastáva ideálny čas na letné osvieženie šatníka.

Všeobecne sa vraví, že žena nemá nikdy dostatok oblečenia, a to aj za predpokladu, ak má preplnený šatník. Do akej miery to však platí, zisťuje každá už individuálne a lepšiu predstavu získava práve vďaka pravidelným revíziám. Príprava šatníka na leto ponúka taktiež slušný prehľad toho, čo vlastne k dispozícii máte a ktoré kúsky oblečenia bude nutné zháňať. Ako by mala takáto príprava na letné horúce dni ale vyzerať?

Začnite triedením

Teplé oblečenie odložte do najvyšších políc či tam, kde vám nebude prekážať a vytiahnite si všetky letné kúsky. Starostlivo si ich prezrite a začnite s rozdeľovaním. Takéto triedenie šatníka môže byť pre niekoho terapiou, pre iného oslobodzujúcim momentom. Nastáva totiž čas, keď sa zbavíte všetkého, čo nepotrebujete, toho, čo nemá svoje využitie alebo je značne opotrebované. Kúsky, ktoré ste si kedysi spontánne kúpili, no nikdy poriadne ani neobliekli, posuňte ďalej, nech vám zbytočne v skrini nevisia. Nájdite však aj využitie oblečeniu s výrazným opotrebovaním, práve to vám môže pokojne poslúžiť aj pri upratovaní.

Doprajte šatníku nový nádych

Svieže, vzdušné a príjemné na nosenie. Neobmedzujte sa tesnými kúskami, pri extrémnych horúčavách by ste na taký výber rozhodne doplatili. V horúcich dňoch dostáva prednosť oblečenie, ktoré je čo najkratšie, o to náročnejší býva výber práve do práce. Nájsť niečo elegantné a zároveň aj komfortné vyzerá pomerne komplikovane, aj v takomto prípade sa však dokážete vynájsť. Napríklad aj dámska kolekcia Tom Tailor vám ponúka možnosť ladiť svoje oblečenie do príjemných letných farieb a pritom sa cítiť neskutočne pohodlne. Vzdušná blúzka, elegantná sukňa či príjemné šaty. Aj to sú riešenia, ktoré sú bežne v ponuke a mnohé značky sa snažia tento výber zjednodušiť.

Letný šatník by mal priniesť do vášho štýlu obliekania farebné oživenie a prijemné materiály. Inšpirovať sa pri výbere môžete pomocou internetového obchodu Ermaan, kde nájdete kvalitné kúsky svetových značiek.

Súvisiace príspevky