Neviete, čo robiť počas karantény? Dni bežia pomaly, sociálny kontakt ste museli obmedziť na minimum a postupne sa z celej tejto situácie idete zblázniť. Máme pre vás dobrú správu. Čas môžete využiť efektívne a zaujímavo. Čo všetko sa dá robiť v domácom väzení?

Začnite čítať

Knihy, na ktoré ste doposiaľ nemali čas, ale máte ich na svojom zozname prianí, sa konečne dostávajú na rad. Objednajte si zásobu beletrie na dlhé večery, knihy o osobnom rozvoji, ezoterike či stavte na odbornú literatúru, voľba je len vaša.

Vyskúšajte umenie

Umelecká činnosť obsahuje nespočet aktivít, ktorým môžete holdovať. Stačí zapnúť to správne video a môžete začať s výrobou domácich dekorácií, s maľovaním či písaním poviedok.

Hrajte spoločenské hry

Teraz, keď nemôžete skočiť s priateľmi na vínko, skúste sa viac venovať rodine alebo spolubývajúcim. Zahrajte si spoločenské hry a objavte vďaka nim nový svet.

Skypujte

S priateľmi ostaňte v kontakte. Dnešné aplikácie vám umožňujú kvalitné videohovory, pri ktorých budete mať pocit, že ste s priateľom v jednej miestnosti. Preto sa nemusíte báť o svoje vzťahy.

Športujte

Pravidelný pohyb je dôležitý nielen pre fyzické, no tiež pre psychické zdravie. Preto by ste ho mali zaradiť do svojho denného harmonogramu. Hoďte na seba legíny na behanie, športové tričko a tenisky a choďte si zabehať do najbližšieho parku alebo lesa. Uvidíte, hneď sa budete cítiť po celom dni lepšie.

Vzdelávajte sa

Na internete nájdete snáď stovky, ak nie tisícky videokurzov, ktoré vám pomôžu vo vzdelaní. Vyberte si oblasť, v ktorej pracujete, alebo takú, o ktorú sa zaujímate a zlepšite svoje vedomosti aj schopnosti. Navyše, ak kurz končí certifikátom, vylepšíte si aj svoj životopis.

Meditujte

Deň zakončite meditáciou. Chvíľka osamote iba s vlastnými myšlienkami a pocitmi predsa nikdy nie je na škodu.

Súvisiace príspevky