Móda je jedným z najdôležitejších odvetví v dnešnom svete. Štýl sa stal jedným z primárnych spôsobov, ktorým ľudia vyjadrujú svoju osobnosť a odlišujú sa od tých, ktorí sú okolo nich. S každým novým rokom prichádzajú a odchádzajú na scénu nové módne trendy a všetci sa snažia byť farebnejší a módnejší ako minulý rok.

Dobrá rada nie je nikdy na škodu a keďže sa pánske oblečenie stáva stále bohatším a rozmanitejším, stále experimentálnejším a honosnejším, stále viac uvedomujúcim si trend, vo chvíľach zmätku a pochybnostiach je dobré vedieť, čoho sa držať.

Určite existuje mnoho pravidiel ako sa obliekať. Niektoré z nich ste už mohli objaviť sami na sebe. To je koniec koncov súčasťou potešenia z oblečenia, ktorému by nemalo brániť žiadne pravidlo: vyskúšať si nové veci, zistiť, či vám vyhovuje, zistiť, ako sa v ňom cítite. Tieto pravidlá však obstáli v skúške času, a keď sa používajú v spojení, pôsobia ako bezpečný návod, ako sa dnes dobre obliecť.

Nehanbite sa farieb, ale nepreháňajte to s nimi

Či už ide o bežné alebo formálne oblečenie, doprajte si trochu farby. Väčšina mužov sa toho nespravodlivo bojí – zastrašuje ich všetko, čo nie je námornícke alebo sivé. Ale farba môže byť tiež nadčasová. Medzi mimoriadne všestranné celoročné odtiene patrí zelená, biela, horčicová a najmä  všetky odtiene modrej farby.  Nezabúdajte však, že pokiaľ ide o farbu, menej je viac. Ak si vyberiete napríklad štýlové tielko vo výraznej farbe, ostatné kúsky oblečenia by mali byť jemnejšie.

Pánske bundy

Rifľová bunda nie je v móde žiadnym nováčikom. V posledných rokoch sa stala populárnym módnym trendom – najmä pri vrstvení. Rovnako ako džínsy aj džínsová bunda je dostatočne ľahká na to, aby sa mohla nosiť počas teplého jarného dňa, ale dosť teplá, aby vás zahriala počas chladných jesenných dní. Jediné, kedy ju nebudete chcieť nosiť je počas leta a chladnej zimy. Je fantastická pre jej všestrannosť. Hodí sa ku všetkému. Skvele doplní vaše nové kraťasy, nohavice či dokonca tepláky. Dávajte si však pozor na dvojitý denim, ktorý nemusí byť vhodný pre každého. Čiže ak zvolíte rifľovú bundu, zvoľte si rifle napr. v čiernej farbe.

Postarajte sa o svoj vzhľad

Je to druh rady, ktorú vám môže ponúknuť vaša matka, ale ak ste do svojho oblečenia investovali peniaze, starajte sa oň. Používajte drevené vešiaky na košele, nechajte si vyčistiť oblek, pravidelne si perte svoje oblečenie a vyleštite svoje topánky. Je potrebné sa starať nielen o koženú bundu, ktorú ste si kúpili, ale aj o kožu, ktorú nosíte na sebe každý deň. Vytvorte jednoduchý, ale nemenej pevný režim starostlivosti o vlasy, majte upravené nechty a buďte vždy čistí. Koniec koncov, dokonalosť spočíva v detailoch.

Súvisiace príspevky