Zima sa tento rok nepredviedla a čoskoro začneme už definitívne odkladať zimné oblečenie. Poďte sa tento rok na leto pripraviť s predstihom. Letné šaty a tričká môžeme obliekať už od skorej jari. Stačí si cez ne prehodiť teplejší svetrík alebo kabátik.

Poznáte ten pocit, keď po dlhej zime konečne odložíte kabát a vyjdete si naľahko? Najlepšie v pestrejších farbách, alebo vo vzoroch, ktoré doslova vyvolávajú jar? Poďte sa na tento deň nachystať už teraz. Začnite prebierkou starého letného šatníku. Čo ste neobliekli už ani minulý rok, dajte preč. Nesnažte sa sami seba presvedčiť, že tento rok budete toto oblečenie nosiť. To, čo ste si nechali, určite vyskúšajte. Čo vám prestalo sedieť veľkosťou, taktiež dajte stranou. V takto vytriedenom šatníku máte teraz perfektný „prievan“ a môžete ho smelo doplniť novými kúskami. V prvom rade doplňte letné šaty. Pekné kúsky nájdete na Fasardiofficial.sk.

Tipy na letné šaty, ktoré si zamilujete

Aké letné šaty sa budú tento rok od jari až do jesene nosiť? A ktoré evergreeny by vám nemali v skrini chýbať? Eleganciu vám vždy dodajú puzdrové šaty. Tie s dĺžkou tesne nad kolená si môžete dovoliť s akoukoľvek postavou. Ale pozor! Maxi puzdrové šaty nie sú vhodné pre plnoštíhle dámy, ale práve pre tie najštíhlejšie – a vidíte, nosíme ich presne naopak.

Určite si zadovážte aspoň jedny košeľové šaty. Dajú sa nosiť ako šaty, úžasné sú k teniskám. Ale aj ako dlhá košeľa na legíny či obtiahnuté džínsy. Najviac využite tie, ktoré majú dlhý rukáv s možnosťou inteligentného vyhrnutia. Tie sa dajú obliekať skutočne celoročne a budete ich nosiť do totálneho zodratia.

Leto privolajú šaty v pestrejších farbách, s kvetinovými motívmi a s volánikmi. Minimálne jedny také si kúpte. Sú skutočnou oslavou konca zimy a bojovníčkami proti jarnej únave. Dajte im šancu, aj keď inak preferujete decentnejšie obliekanie.

Nakoniec nezabudnite na pohodlné over size šaty. Niektoré z nás ich milujú, iné s nimi nemáme najlepšie skúsenosti. Ale pravdou je, že je to len o správnom výbere. Over sized oblečenie nám nesmie deformovať postavu ani uberať na sexappeale.

A ide sa na tričká!

Aj tričká preberte rovnako nekompromisne ako letné šaty. Dajte preč tie, čo už stratili farbu, vyprali sa na nich motívy, alebo praním stratili tvar a stali sa neforemnými či nesymetrickými. Vyhoďte tiež všetky, ktoré sú príčinou vašich faux pas – či už vám deformujú prsia, trčí vám z nich nevhodne podprsenka, alebo na nich zostávajú škvrny od potu. Sú iba príčinou nášho stresu a v skrini zaberajú drahocenné miesto, ktoré môžu obsadiť iné tričká. A aké sú tipy pre výber správnych fashion tričiek? Dám vám len jeden – ten najdôležitejší. Tričko musí mať štýl – takže zabudnite na bežné t-shirts a vsaďte na ženské strihy, farby a detaily. Musí to byť skôr blúzka než obyčajné tričko.

Súvisiace príspevky