Zariaďujete novú predajňu a chcete si overiť, že ste na nič nezabudli? Potom ste narazili na správny článok. Prečítajte si, ktoré veci by nemali chýbať v žiadnej predajni.

Výbava v znamení bezpečnostných opatrení

S každou nehnuteľnosťou sú spojené pomerne striktné bezpečnostné predpisy. Dvojnásobne to platí v prípade, že sa jedná o komerčné priestory. Samozrejme závisí na obore, v ktorom pôsobíte. V hlavných bodoch sa ale odporúčania zhodujú.

V predajni by preto nemal chýbať hasiaci prístroj a lekárnička. Ak by prišlo na najhoršie, budete pripravený a schopný dostať situáciu pod kontrolu.

V priestoroch by mali byť označené únikové východy a v prípade sklenených výkladov sa môže zísť aj bezpečnostné kladivko na sklo, ktorým môžete vytvoriť núdzový východ, ak by ten klasický, z nejakého dôvodu, nebolo možné použiť.

Riadne označené by mali byť aj všetky dôležité miesta, ako je hlavný rozvod či uzáver plynu a vody. V úzkych únikových chodbách zas môže byť nevyhnutné umiestnenie varovania, aby v nich neboli skladované žiadne predmety. Tie by mohli byť v prípade evakuácie príčinou komplikácií.

Myslite aj na zabezpečenie svojho majetku

Ak premýšľate o bezpečnosti, nemali by ste zabúdať ani na svoj majetok. V každej predajni by mala byť samozrejmosťou minimálne jedna bezpečnostná kamera.

V prvom rade má preventívny charakter – lupičov často krát odradí od toho, aby vo vašej predajni páchali nekalosti. A ak sa k nim predsa len odhodlajú, vďaka záznamu rastie šanca na ich dolapenie.

Ak máte v predajni väčší objem hotovosti, investujte do bezpečnej pokladnice alebo dokonca do trezora.

V predajniach s tovarom vysokej hodnoty (napr. klenotníctvo) nesmie chýbať pokročilý bezpečnostný systém s napojením na bezpečnostnú službu a integrovaný záchranný systém.

Aby sa predávalo čo najlepšie

A zabudnúť nesmieme na to najdôležitejšie z hľadiska biznisu. Teda regály, v ktorých vystavíte svoj tovar a predajný pult, pri ktorom budete tento tovar zákazníkom predávať.

Na výbere nábytku do predajne si naozaj dajte záležať. Úroveň prezentácie tovaru v predajni je jedným z faktorov, ktoré motivujú zákazníkov ku kúpe.

Pozornosť by ste mali venovať tiež osvetleniu a hudobnému podkladu. Napríklad predajne s oblečením sa nezaobídu bez modernej hudby, vďaka ktorej sa zákazník okamžite cíti skvelo. Osvetlenie zas pomáha v kabínkach, kde sa tovar skúša.

Dôležitú úlohu hrá aj zázemie predajne. Iba spokojní zamestnanci poskytnú zákazníkom kvalitné služby. Na žiadnom pracovisku by tak nemala chýbať dobre vybavená kuchynka s pokojným miestom na občerstvenie, toaleta a šatňa. Veľa pracovníkov ocení, ak je k dispozícii aj sprcha.

Súvisiace príspevky