Viete o tom, že až 70 percent nečistôt na vašom oblečení nie je vidieť? Z toho dôvodu je dôležité pranie pri vyšších teplotách a žehlenie, ktoré odev zbaví nežiaducich mikroorganizmov. Žehlenie tiež dodá oblečeniu svieži vzhľad a rozžiari farby.

Zaujali vás tieto informácie, no nič sa nezmenilo na tom, že žehlenie nemáte radi a je pre vás nutnosťou? Možno je čas zaobstarať si parný generátor, ktorý posunie žehlenie na vyšší level.

Žehlenie je dôležité. Prečo použiť parný generátor?

Ľudia si uvedomovali dôležitosť žehlenia už v dávnej minulosti. O tento nápad obohatili svet Číňania pred viac ako tisíc rokmi. Avšak vedci sú toho názoru, že predchodcovia žehličiek existovali tisíce rokov dozadu a využívali sa na žehlenie zvieracích koží.

Dnes patrí žehlenie medzi bežné domáce práca a väčšina ľudí ho nemá v obľube. No uvedomuje si, že je dôležité z hľadiska zdravia i celkovej pohody. Aj preto sa čerstvým mamičkám odporúča, že prvé mesiace života by bábätko na sebe malo mať iba vyžehlené oblečenie a prichádzať do kontaktu s vyžehlenými textíliami. Prečo je žehlenie dôležité?

Zabíja baktérie

Žehlička s parným generátorom umožňuje žehliť pri rôznych teplotách. Samotné pranie nezničí všetky baktérie, pretože by ste museli prať pri teplote 60 až 90 stupňov, v dôsledku čoho by došlo k znehodnoteniu oblečenia.

Na vypratom oblečení prežívajú niektoré baktérie a plesne, ktoré vyhubí až žehlenie. Parný generátor Braun CareStyle umožňuje žehliť aj pri vysokých teplotách. Ak však nemáte istotu, pri akej teplote žehliť rôzne materiály, použijete inteligentný systém nastavenia teploty iCare. Na jemné tkaniny je určený režim Eco.

Dodá oblečeniu sviežosť a rozžiari farby

Nie je jedno, ako vyzeráte. Váš vzhľad ovplyvňuje nielen kvalita a strih oblečenia, ale aj to, či je vyžehlené. Ani tá najkvalitnejšia košeľa, nohavice či šaty nebudú vyzerať elegantne a štýlovo, ak si ich na seba dáte pokrčené.

Naparovacia žehlička i parný generátor disponujú žehliacou plochou FreeGlide 3D. Jej výhodou je to, že sa kĺže do všetkých strán a nezastavia ju ani prekážky v podobe gombíkov či zipsov. To znamená, že vaše oblečenie bude mať do detailov vyžehlené oblasti okolo gombíkov, goliere či švy.

Chráni oblečenie

Investícia do kvalitného oblečenia sa vyplatí, pretože vám bude slúžiť roky. Avšak musíte sa oň správne starať. To zahŕňa pranie pri teplote, ktorá je uvedená na štítku. To isté platí aj pre žehlenie.

Pravidelné žehlenie odev vyrovná a zároveň ho chráni pred opotrebovaním i poveternostnými vplyvmi. Aj to je dôvod, pre ktorý by ste si mohli žehlenie aspoň o niečo viac obľúbiť.

Odstráni nepríjemné pachy

Ako je možné, že žehlenie odstráni nepríjemné pachy a má sviežu vôňu? Za túto skutočnosť sú zodpovedné vysoké teploty, ktoré si poradia aj so zápachom. Ak chcete dodať odevu špecifickú vôňu, využite vodu do žehličky s vôňou podľa svojho gusta.

Naučí vás relaxovať

Ak si chcete zachovať vnútornú harmóniu, zvládať každodenný stres a dožiť sa vysokého veku, je dôležité dopriať si pravidelne chvíle oddychu. Skúste zmeniť pohľad na žehlenie a urobiť z tejto činnosti relax. Zapnite si obľúbenú hudbu, dajte do aromalampy príjemnú vôňu a sústreďte sa iba na to, čo práve robíte.

Naparovacia žehlička, alebo parný generátor?

Naparovacia žehlička i parný generátor prinesú do činnosti, ktorou je žehlenie, viac pohody. Navyše vám ušetria čas i námahu. To, či si vyberiete naparovaciu žehličku alebo žehličku s parným generátorom, je vaša voľba a závisí od individuálnych požiadaviek a preferencií.

Súvisiace príspevky