Medzi módne doplnky, ktoré najlepšie podčiarknu vašu prirodzenú ženskosť, určite patria dámske náušnice. Nič nerozžiari váš outfit tak, ako skvele padnúci zlatý šperk. Vyberte si zlaté náušnice, ktoré sa budú hodiť ako k vášmu oblečenie, tak k vašej osobnosti. S náušnicami šitými na mieru sa dozaista budete cítiť jedinečne.

 

Náušnice pre rôzne príležitosti

Ako prvú si položte otázku, z akého zlata nosíte šperky najradšej? Všeobecne platí, že pre mladšie ženy sa hodia viac náušnice z bieleho zlata. Pre elegantné staršie ženy odporúčame zlato žlté. Všetko je však z drvivej väčšiny otázkou vášho vkusu.

Ďalším dôležitým faktorom je, pre akú príležitosť si náušnice volíte. Chystáte sa na ples alebo inú dôležitú spoločenskú udalosť? V tomto prípade si môžete dovoliť viac ozdobné a výrazné náušnice. Nebojte sa vyberať zo zlatých náušníc, ktoré sú osadené rôznofarebnými drahými kameňmi.

Hľadáte však náušnice pre každodenné nosenie? Potom sa držte viac pri zemi. Pravdepodobne pôjde o náušnice, ktoré nebudete často odnímať, a tiež by vám mali byť čo najviac pohodlné.

 

Druhy náušníc a ich využitie

Pravidiel, ktoré ovplyvňujú typ náušníc padnúcich práve vám, je niekoľko. Akú farbu a strih vlasov práve nosíte? Ste skôr športový typ alebo elegantná dáma? V neposlednom rade ovplyvňuje výber náušníc tiež tvar vašej tváre.

Náušnice kocky – sú výborné práve pre každodenné nosenie. Sú drobné, ale môžu byť osadené aj drahými kameňmi, teda aj napriek svojej jemnosti nádherne vyniknú. Zvyčajne mávajú zapínanie na skrutku, ktorá zabraňuje ich strate. Najlepšie sa hodia k ženám, ktoré majú úzku a pretiahnutú tvár.

Visiace náušnice – tento typ náušníc dokáže opticky dokonale pretiahnuť kratšie, okrúhle aj hranaté tváre. Môžu byť osadené drahými kameňmi, ale úžasne vyzerajú aj v celozlatej verzii bez kameňa. Visiace náušnice sa viac hodia do spoločnosti než pre bežné nosenie. Zaujímavosťou je, že visiace náušnice zoženiete snáď so všetkými druhmi zapínania.

Náušnice kruhy- sú veľmi univerzálnymi náušnicami, ktoré pristanú väčšine žien. Dôležité je však rozlíšiť veľkosť kruhov. Naozaj veľké kruhy si môže dovoliť len sebaistý a osobitý typ žien. Naopak maličké krúžky padnú takmer každému typu. Najviac padnú kruhové náušnice ženám s hranatou tvárou. Tu sa stretávame s tzv. zasúvacím uzáverom.

Klasické dámske náušnice – tu máte vždy na výber z veľkého množstva náušníc a ich prevedenia. Od jednoduchých náušníc vhodných pre každý deň až po veľmi ozdobné farebné náušnice s drahými kameňmi. Nájdeme tu náušnice z bieleho zlata aj zo zlata žltého, avšak veľmi zaujímavé sú najrôznejšie kombinácie zlata. Opäť sa stretávame so všetkými možnými typmi zapínania.

Dôležitá rada na záver je, aby sa každá žena riadila svojím vnútorným pocitom. Je totiž veľmi dôležité, aby ste sa vo svojich nových zlatých náušniciach cítila dobre. Vaša spokojnosť a úsmev na tvári je vlastne takým pomyselným módnym doplnkom.

Súvisiace príspevky