Ženy, rovnako ako mužov, môžu postihnúť počas života rôzne druhy sexuálnych porúch a problémov. Niekedy ide o vrodené poruchy, väčšinou sa však ťažkosti objavia v dospelosti ako súčasť mnohých ďalších problémov súvisiacich so psychickou pohodou, životným štýlom, životosprávou a tiež partnerským životom. Pri skorej a správnej diagnostike je možné riešiť každý druh problémov sexuálneho charakteru.

Pocit intimity u žien narastá prostredníctvom príjemného, plnohodnotného milovania. Problémy s libidom u žien môžu vážne narušiť celý vzťah s partnerom. Nedostatok pohlavnej túžby a neschopnosť dosiahnuť orgazmus môžu u partnerov vytvoriť pocit odcudzenia sa, nelásky alebo poníženia. Vzťah, v ktorom žena trpí takýmito problémami, je veľmi často uvedený do problémov.

Samozrejme, v partnerstve veľmi záleží na tom, či medzi dvoma ľuďmi funguje intimita aj v podobe rozhovorov, emocionálna väzba a pocit lásky. Sexuálna oblasť je však vo vzťahu nemenej dôležitá.

 

V čom spočíva problém?

Znížené libido a problémy s dosiahnutím orgazmu sa u mužov objavujú menej často ako u žien. Pracovné vyťaženie, rodina, deti, spoločenský život a povinnosti – to všetko uberá žene čas a silu. Pokiaľ ide o sexuálny život, aj tu je dôležité dokázať sa uvoľniť. U žien býva častým problémom tiež nespokojnosť s vlastným telom, sexuálna trauma z minulosti, prípadne bolesť alebo pálenie v oblasti pošvy a s tým spojené psychické problémy.

Stres a každodenné problémy môžu narušiť prirodzené sexuálne reakcie ženského tela. Aj pre ženy je pritom rovnako ako pre mužov dôležité udržiavať uspokojivý sexuálny život, no v dnešnej dobe trpí poklesom sexuálnej túžby dosť veľa žien. Menšia žiadostivosť sa tiež prejavuje u žien, u ktorých sa už objavujú symptómy menopauzy.

Problém sa však nevyhýba ani mladším ženám. Veľká časť žien nenachádza v spálni dostatočné alebo žiadne uspokojenie. Našťastie pre ne, rovnako ako pre mužov, existujú moderné a dostupné riešenia v podobe generických liekov.

 

Riešením pre ženy môže byť Lovegra

Pohlavné orgány, žľazy a aj sexuálna túžba, či schopnosť dosiahnuť orgazmus, riadi náš mozog a nervový systém. Na to, aby žena dosiahla orgazmus, je však potrebné viac ako len samotná túžba. Veľmi dôležité pre ženu je dokázať sa uvoľniť a prekonať akékoľvek zábrany počas intímnych chvíľ. Ženský orgazmus je omnoho komplikovanejší ako ten mužský.

Na našom trhu dnes už existujú dostupné tabletky, ktoré pomáhajú ženám práve s týmto problémom. Svojím pôsobením dokážu tieto lieky uvoľniť hladké svalové vlákna, ktoré kontrolujú práve prítok krvi do oblasti vagíny, čím sa zvýši prekrvenie tohto orgánu, a pomáhajú tak žene navodiť orgazmus. To všetko však funguje len za pomoci samotného sexuálneho dráždenia – lieky nefungujú ako afrodiziakum.

Jedným z takýchto liekov je prípravok Lovegra, ktorý je určený všetkým ženám, ktoré nemôžu počas sexuálneho vzrušenia dosiahnuť orgazmus. Efektivita takejto liečby je v súčasnosti veľmi vysoká. Na podobnom princípe fungujú lieky na podporu erekcie u mužov, ktoré sú takisto schopné zvýšiť prívod krvi do toporivých telies v penise. Ich použitím dôjde k rozšíreniu krvných artérií a zlepší sa schopnosť muža udržať plnohodnotnú erekciu. Lovegru takto možno považovať za ženský variant Viagry.

Jednotlivé preparáty sa vždy líšia rýchlosťou nástupu a dĺžkou trvania účinku, to je totiž tiež dané individuálnou reakciou tela každého človeka. Pri prípravku Lovegra určenom pre ženy sa očakávaný nástup účinku odhaduje na pol hodiny až hodinu, preto sa užíva 30 až 60 minút pred sexuálnym stykom.

Lovegru nie je vhodné užívať súčasne s ťažkým jedlom, pretože to by mohlo oddialiť nástup účinku. Pitie alkoholu môže rovnako dočasne zhoršiť schopnosť dosiahnuť orgazmus, preto sa v čase používania tabletiek neodporúča. Prípravok Lovegra je určený pre všetky ženy, ktoré netrpia na žiadne vážne ochorenia, predovšetkým kardiovaskulárneho charakteru. Každý liek môže mať určité vedľajšie účinky, ktoré sú uvedené v príbalovom letáku, ale tie sú vzhľadom na modernosť lieku eliminované a benefity lieku ich prevyšujú. Dôležité je poradiť sa so svojím lekárom a držať sa odporúčaní týkajúcich sa užívania a dávkovania lieku.

Pre ženy sú rovnako dôležité aj režimové opatrenia, ktoré celkovo môžu pomôcť zlepšiť ich zdravotný stav a psychickú pohodu. Týkajú sa redukcie váhy, obmedzenia fajčenia a pitia alkoholu, zvýšenia pohybu a zdravého spánku, ktorý má pre ženské telo ešte o čosi väčší význam ako pre mužské.

Tabletky na podporu dosiahnutia orgazmu sú vhodnou voľbou pre ženy, ktoré neváhajú aktívne hľadať riešenia. Tým, že podporujú prúdenie krvi do erotogénnych zón, dokážu podporiť pohlavnú túžbu a zabezpečiť zásobovanie pohlavných orgánov krvou, vďaka čomu sú pocity vzrušenia a rozkoše ešte intenzívnejšie. Tento liek dokonca dokáže pomôcť dosiahnuť aj mokrý orgazmus. Vďaka schopnosti dosiahnuť orgazmus môžu ich užívaním ženy prežiť oveľa hodnotnejšie sexuálne zážitky.

Súvisiace príspevky