Počas sviatkov sa zameriavame na malé chvíle, vďaka ktorým sú Vianoce skutočne čarovné. Je čas vytvoriť radostný, povznášajúci priestor, ktorý stimuluje teplo, hmatateľnosť a spolupatričnosť s jednoduchým komfortom a srdečnými rodinnými tradíciami.

Aké sú však najväčšie dizajnové trendy Vianoc  roku 2022? Zistite, ako budeme tento rok zdobiť vianočný stromček, spolu s najobľúbenejšími sviatočnými farebnými schémami pre domácnosť a trendmi v dekorácii, ktoré pomôžu urobiť vianočným oslavám osobitý nádych.

Nostalgia a tradícia

Pri oslave Vianoc 2022 uvidíme návrat k oslave tradičného, ​​pričom červená a zlatá budú dve z najpopulárnejších farieb Vianoc 2022. Ponúkajú nadčasový vzhľad, ktorý evokuje typické Vianoce. Červená ako doplnková farba sa určite hodí k zelenej farbe vianočného stromčeka, pričom zlatá dodáva eleganciu a pocit luxusu, ktorý pripomína mnohé minulé Vianoce. Tradície z nejakého dôvodu obstoja v skúške časom, takže pre tých, ktorí v minulosti investovali peniaze do zlatých a červených vianočných ozdôb, sa táto investícia tento rok vráti.

Inšpirované prírodou

Svieža zeleň môže byť do vašej výzdoby pridaná aj inak, než len vo forme honosného stromčeka. Limetkovo zelené lampáše na vašom krbe alebo olivové vankúše umiestnené na vašej pohovke poskytujú dotyk prírody bez toho, aby ste to prehnali. Ako sme už naznačili vyššie,  tento rok bude v móde opäť klasicky zelený vianočný stromček. Chlpaté koberce alebo kožušina umiestnená pri ňom mu dodá textúru a drevený betlehem vás priblíži ešte viac k prírode.

Čaro krbu

Mať krb je luxus, ku ktorému nemá prístup každý. Pekný praskajúci oheň je skvelým miestom na posedenie a relaxáciu. Inštalácia krbu môže byť tiež skvelým spôsobom, ako pripraviť dom na zimu. Ak však nemôžete získať skutočný vstavaný krb, môžete si zaobstarať digitálny. Digitálne krby vyzerajú ako skutočné krby a niektoré dokonca napodobňujú zvuk pravého krbu! Usporiadajte nábytok okolo krbu a užívajte si! Síce nič nenahradí atmosféru praskajúceho dreva v skutočnom krbe, to by si však odniesla aj vaša podlahová krytina a koberce, v ktorých by sa hromadil prach a popol. Populárny trend zdobenia krbových kachlí ponúka skvelú zámienku na experimentovanie s dekoráciou – je to naozaj o šikovnom štýle, aby sa váš krb stal ústredným bodom miestnosti. Bezpochyby investujte do vianočnej girlandy a potom môžete vrstviť a experimentovať s výškou pomocou ozdôb, sviečok a rozprávkových svetiel.

Vonné sviečky

Sviečky s vôňou jablka a škorice  alebo perníkového korenia  dodajú vôňu Vianoc a pocit útulného domova. Obe prispejú k príjemnej vôni aj osvetleniu a poskytnú celkový komfort. Môžete použiť klasické zimné vône, alebo ich môžete kombinovať a vytvárať tak zaujímavé kombinácie.

Vianoce v tomto roku so sebou prinesú nostalgiu a tradície. Oplatí sa prekutrať vašu povalu. Určite v nej nájdete staré ozdoby, ktoré budete môcť tento rok použiť vo svojej slávnostnej výzdobe.

Súvisiace príspevky