Pri výbere podlahovej krytiny sa nejedna domácnosť trápi. Každý hľadá čo najlepší variant, ktorý bude nielen esteticky príťažlivý, ale tiež cenovo dostupný a trvácny. Prečo by ste mali staviť práve na laminátovú podlahu, sa dozviete v článku.

 

Laminát je vysoko odolný a trvanlivý

Laminátové podlahy sa vyznačujú odolným povrchom. Sú trvácne a nepoškodíte ich tak ľahko, aj preto sú skvelou podlahovou krytinou k deťom a domácim miláčikom. Ich povrch je odolný voči poškriabaniu. Hodia sa aj do miestností s vysokou prevádzkou a do komerčných priestorov ako sú napríklad kancelárie.

 

Laminátové podlahy sú jednoducho inštalovateľné

Nainštalujete ich jednoduchšie ako iné typy podláh. Je to preto, že dosky sú navrhnuté tak, aby sa vzájomne prepojili, čo uľahčuje prácu s nimi. Mnoho domácich majstrov si podlahu zvládne naištalovať aj svojpomocne.

 

S laminátom ušetríte

Argument, ktorý presvedčí mnohé domácností. Ak sa rozhodnete pre drevené podlahy, ktoré sú dizajnové a nadčasové, musíte sa pripraviť na to, že pôjde o drahý špás. Laminát je ale omnoho lacnejší. Čo sa vzhľadu a kvality týka, akiste vás nesklame. Pokiaľ je pre vás rozhodná cena, laminát bude tou správnou voľbou.

 

Široká škála dizajnov

Na estetickej stránke záleží. A keďže sú laminátové podlahy známe vďaka množstvu dizajnov, nesklamú ani tých najnáročnejších. Takmer dokonale imitujú drevo, kameň aj dlaždice. Navyše, sú k dispozícii v rozličných odtieňoch, farbách či povrchových úpravách.

 

Podlahy sú vhodné aj pre alergikov

Ak máte doma alergika, meraný koberec nepripadá do úvahy. Riešením je napríklad laminát, ktorý vďaka svojej štruktúre a odolnosti voči vlhkosti zabraňuje tvorbe plesní.

 

Nenáročné na údržbu

Čistenie laminátových podláh je jednoduché aj vďaka vysokej odolnosti voči škrvnám. Navyše, nemusíte si lámať hlavu s tým, aký prostriedok na podlahu použijete. Nevyžadujú totiž žiadnu špeciálnu starostlivosť. Stačí ich povýsavať a prejsť mopom.

Súvisiace príspevky