Či už sa na jeseň tešíme alebo ho berieme len ako nutné zlo, v chladnom počasí a daždi nám za oknami kvety dlho nevydržia. Môžeme ich ale nahradiť jesenným aranžmánom s nápaditými dekoráciami.

Pomaly si zaslúžia zazimovať všetky letničky, ktoré nám robili radosť po dlhé mesiace. Muškáty, million bells, surfinie aj mnoho ďalších musíme z okien zložiť, ale pohľad na prázdne parapety nie je nijako utešujúci. Tým, že sa leto končí, ale nemusia naše okná zostať opustené, naopak ich môžeme využiť na aranžmán s jesenným nádychom. Drevené truhlíky sa k tomuto obdobiu perfektne hodia a do nich môžeme dať kvety, ktoré k jeseni patria. Astry, vres či chryzantémy budú hrdým nástupcom farebných letničiek a potešia nás aj okoloidúcich. Nemusia však zostať osamotené, pridať môžeme rôzne vetvičky so šípkami a trnkami, jarabiny, okrasné tekvice alebo dekoratívne zápichy, aby boli truhlíky veselé a farebné. S prvými mrazíkmi potom kvety schováme a prázdne miesta doplníme o mach, šišky a vetvičky ihličnanov, skrátka všetkým, čo zaspávajúca príroda ponúka.

Druhou možnosťou je univerzálna výzdoba drevených debničiek, ktorú dopĺňame podľa aktuálnej nálady či sviatkov a bude nás sprevádzať až do začiatku leta, kedy bude opäť čas na kvety. Okrem truhlíkov môžeme použiť aj ozdobné mreže za truhlíky, ktoré poskytnú oveľa väčší priestor našej fantázii a kreativite a s výzdobou si tak môžeme naozaj vyhrať alebo zapojiť deti či vnúčatá. Pri správnej izolácii a ochrane proti premrznutiu nám za oknom vydržia rôzne vresovce a vresy, môžeme ich tak využiť ako základ pre univerzálne aranžmány a meniť len dekorácie. Na jeseň tekvica a jarabiny, na advent červené mašle a drobné ozdoby, v januári a februári farebné šišky alebo vetvy ihličnanov a s príchodom jari už nám náladu zlepšia narcisy a hyacinty a očakávanie Veľkej noci.

Aj keď zimu nemusíme mať radi, jeseň k nej patrí a s ňou aj všetky jej farby a radosti. Nájdite si chvíľku na dekoráciu parapetov a kvetináčov na nich, budú vám robiť radosť dlhé mesiace. A ak žiadne nemáte, na www.vladeko.cz nájdete veľký výber krásnych drevených debničiek aj mnoho ďalšieho pre váš krásny domov.

Súvisiace príspevky