Rozhodnutia, ktoré prichádzajú s dieťaťom a výchovou maličkého človeka, sú nekonečné. Aj keď pri niektorých z týchto rozhodnutí sa môžu rodičia cítiť dosť skľučujúco, dôležité je vytvoriť pre bábätko a mamičku izbu, v ktorej sa budú obaja cítiť pohodlne a harmonicky. Najdôležitejšou vecou, ktorú môžete pri vytváraní detskej izby  urobiť, je navrhnúť priestor, ktorý vám umožní usmievať sa, relaxovať a užívať si tieto krásne chvíle. Koniec koncov, budete v tejto miestnosti tráviť veľa času.

Postieľka, nový matrac, koberec, tematické detské kresielka, nové záclony či prebaľovací pultík sú veci, ktoré v žiadnej detskej izbe nesmú chýbať.

 

Postieľka

Postieľka by mala byť vašou najväčšou investíciou v miestnosti. Možno si myslíte, že sa jedná o dočasný predmet a neoplatí sa do nej vrážať veľa peňazí, ale mnoho detí spí vo svojich detských postieľkach tri alebo viac rokov. Ak plánujete mať viac detí, robustná detská postieľka môže odchovať všetky vaše ratolesti.

Uistite sa, že postieľka spĺňa všetky bezpečnostné normy. Bezpečnostné normy sa v poslednom desaťročí výrazne vyvíjali, a keďže toto je miesto, kde necháte svoje dieťa aj samo, stojí za to investovať do kvalitnej detskej postieľky. Pokiaľ ide o štýl, vyberte si postieľku, ktorá zodpovedá vášmu osobnému vkusu. Ak budete mať viac detí, kúpte si postieľku v neutrálnej farbe, ktorá bude vhodná pre chlapca i dievča.

 

Posteľná bielizeň

Detské obliečky v spojení s postieľkou budú predstavovať ukážku vášho vkusu. Je to skvelé miesto na zábavu a možnosť ako vtiahnuť do izby váš vlastný štýl. Je to tiež skvelé miesto na začlenenie témy alebo vytvorenie farebnej palety pre tento priestor.

 

Koberec v detskej izbe

Keď vaše dieťa začne loziť, určite oceníte kvalitný detský koberec. Materiál použitý na výrobu kobercov (tiež známy ako typ vlákien) určí odolnosť škvŕn kobercov a bude mať veľký vplyv na jeho trvanlivosť. Vo väčšine prípadov by ste si mali vyberať kvalitný nylon.  Poskytuje vynikajúcu ochranu proti škvrnám a dobrú trvanlivosť.

 

Prebaľovací stôl

S bábätkami prichádzajú špinavé plienky. A skutočne jediný spôsob, ako túto skúsenosť čo najpríjemnejšie zvládnuť je zaistiť, aby ste mali po ruke všetky náležitosti, ktoré sú potrebné pre váš prebaľovací pult. Máte tu dve možnosti, voľne stojací prebaľovací pult alebo prebaľovaciu podložku, ktorú je možné položiť na vrch komody.

Súvisiace príspevky