Tvrdosť vody je jedným z najčastejších problémov s vodou, s ktorými sa vlastník domu stretáva. Tvrdá voda ničí spotrebiče, zanecháva filmovú mydlovú penu v kúpeľniach a kuchyniach a vysušuje vlasy a pokožku. Zmäkčovač vody vám ušetrí predčasnú výmenu zničených ohrievačov vody, šupinatých sprchových hlavíc a hodín čistenia zvyškov mydla. Investícia do zmäkčovača vody vám ušetrí čas, energiu, peniaze a ochráni váš domov a váš majetok.

Čo je zmäkčovač vody?

Zmäkčovač vody je komplexný filtračný systém, ktorý z vašej vody odstraňuje minerály vápnika a horčíka spôsobujúce tvrdosť procesom, ktorý sa nazýva iónová výmena. Zmäkčovač vody rieši jeden z najrozšírenejších a najničivejších problémov s vodou, a to tvrdú vodu. Tvrdá voda spôsobuje v modernom dome chaos. Vo vašich potrubiach sa hromadí vodný kameň, upcháva ich a znižuje tlak vody. Tvrdá voda dramaticky skracuje životnosť spotrebičov, ako sú umývačky riadu, kávovary a rýchlo varné kanvice. Tvrdá voda ničí teplovodné spotrebiče. Na sprchovacích závesoch sa hromadí filmová pena a vaše mydlo a šampón nevytvárajú penu. Kúpanie v tvrdej vode zanecháva vašu pokožku svrbivú a suchú a vlasy bez života. Samotné množstvo času, energie a peňazí potrebné na vyčistenie škodlivých vedľajších účinkov tvrdej vody je závratné. Zmäkčovač vody do domu predstavuje pre vás ideálne riešenie. Možno už viete, že je k dispozícii niekoľko druhov zmäkčovačov vody vrátane uhlíkových filtračných systémov. Magnetický zmäkčovač vody používa elektromagnetické cievky na oddelenie určitých častíc, ktoré spôsobujú tvrdú vodu.

UV lampa

Čistenie ultrafialovej vody je najúčinnejšou metódou na dezinfekciu baktérií z vody. Ultrafialové (UV) lúče prenikajú škodlivými patogénmi vo vode vášho domova a ničia mikroorganizmy spôsobujúce choroby. Dezinfekcia vody ultrafialovým svetlom je mimoriadne jednoduchá, účinná a ekologicky bezpečná. UV lampa na vodu zničí 99,99% škodlivých mikroorganizmov bez pridania chemikálií alebo zmeny chuti alebo vône vašej vody. Čistenie vody UV lampou sa zvyčajne používa s inými formami filtrácie, ako sú systémy s reverznou osmózou alebo uhlíkové blokové filtre.

Súvisiace príspevky