Pri sťahovaní do nového bytu je vašou prvou úlohou vybrať najskôr dva priestory, ktoré chcete uprednostniť. Obývacia izba a spálňa sú pravdepodobne dve najdôležitejšie izby vo vašom byte. Môžu to byť aj dve miestnosti, ktoré vyžadujú najviac investícií. Bez ohľadu na to, ktoré miestnosti chcete zariadiť ako prvé, predstavte si, ako ich budete využívať. Zamerajte sa na kvalitu pred kvantitou. Ak chcete začať, prečítajte si tieto nápady na dekorovanie bytu a zistite, ktoré vás najviac inšpirujú.

 

Doplnky

Je úžasné, ako malé dekoratívne bytové doplnky môžu mať obrovský vplyv v miestnosti. Návrhári poznajú vplyv, ktorý môžu mať koberce, osvetlenie, vankúše, umenie a ďalšie doplnky v priestore, a vedia, ako ich rozumne používať. Dekoratívne predmety sú najvýhodnejším spôsobom, ako osviežiť priestor alebo pridať mu nový vzhľad, ale ak dekoratér nie je opatrný, môžu urobiť viac škody ako osohu.

 

Vyberte kvalitu pred kvantitou

Sériovo vyrábané výrobky sú lacné a ľahko dostupné v miestnom obchode s domácim tovarom, ale je to skutočne to, s čím chcete naplniť svoj domov? Pokiaľ ide o príslušenstvo izieb, menej je často viac. Jeden jedinečný kus môže vo vašom priestore fungovať lepšie ako veľa drobných, ktoré nemajú cenu.

 

Oblečte okná

Keď má miestnosť holé okná, vyzerá byť nedokončená. Nehovoriac o tom, že vám to zasahuje do súkromia. Či už si vyberiete žalúzie, rolety alebo závesy, vďaka nim bude vyzerať miestnosť lepšie.

 

Posteľ

Bytový textil hrá v našich domovoch dôležitú rolu, a to najmä v spálni. Návrh posteľnej bielizne v spálni je často prvá vec, ktorú si naše oko všimne pri prekročení prahu miestnosti. Nielenže má možnosť nastaviť tón miestnosti, ale v závislosti od toho, aké látky si vyberiete, tiež pomáha určiť úroveň pohodlia vašej postele.

 

 Svietidlá

Výmena nudných základných svietidiel môže výrazne zmeniť vzhľad a fungovanie vašej izby. Niektoré nápady na svietidlá zahŕňajú:

  • Závesné svetlá
  • Nástenné svietniky
  • Stolové lampy
  • Stojace lampy

 

Kuchyňa

Jednoduché drobnosti, ako sú nové stoličky, osvetlenie alebo dokonca gombíky na skrinkách, dokážu kuchyňu rýchlo inovovať. Obľúbený je aj drôtený program, ktorý zahŕňa stojany, koše na ovocie či podložky pod hrnce.

 

Riešenie pre malé priestory

Najlepším riešením v malom byte je, aby sa váš priestor pôsobil väčšie a jasnejšie. Zatiaľ čo menšie apartmány pôsobia zaplnene a tmavo, najlepšou vecou, ​​ktorú môžete urobiť pre malý priestor, je dať mu vzhľad vzdušnosti. Predstavte si biely priestorom s podlhovastými textíliami a jednou doplnkovou výraznou farbou. Najskôr je však potrebné savyhnúť niekoľkým veciam: tmavému a objemnému nábytku, nedostatočnému osvetleniu a príliš veľkému množstvu dekoratívnych doplnkov

Súvisiace príspevky