Pri stavaní a estetickom dolaďovaní okolia domu, musíme myslieť aj na ostatné aspekty, ktoré naše bydlisko dizajnovo dotvárajú. Jedným z nich je napríklad garáž a dvere, ktoré do nej vedú. Ako by také dvere mali vyzerať a ako presne ich môžete skrášliť?

 

Výber garážovej brány

Na trhu nájdete rôzne typy garážových brán. Vďaka modernej technológii Duraprint sa už nemusíte uspokojiť so žiadnou obyčajnou bránou. Práve naopak. Brána môže nádherne doplniť dizajnovo váš dom alebo na ňom vyniknúť.

 

Aké dizajny sú v ponuke?

Štandardný štýlgarážové dvere, ktoré imitujú drevo, sú starou dobrou klasikou. Môžete si vybrať z duba, orecha, červenkastého mahagónu, tmavého bahenného duba, jemne oranžovej čerešne a mnohých ďalších kúskov.

Exkluzívny štýl – zaujímavé dekory, ktoré zaujmú hneď na prvý pohľad. Môžete siahnuť po dekore uskladneného dreva, staviť na mozaikový vzor či na jednoduchosť, ktorú predstavuje bambusový dekor alebo imitácia tehlovej steny.

Rustikálny štýl – staromódne vzory nikdy z módy nevyjdú. A zaujímavé imitácie dreva s jednoduchými vzormi akiste zaujmú všetkých milovníkov tradícií.

Moderný štýl – vhodný pre tých, ktorí v sebe majú extravagantného ducha. Rôzne geometrické vzory doplnia každú modernú stavbu a dodajú jej na jedinečnosti.

Originálny štýl – pokiaľ patríte medzi typy, ktoré sa za každú cenu chcú odlišovať, nechajte pracovať svoju fantáziu a vyberte si dizajn, ktorý nebude mať nikto. Môže ísť o fotografiu, obľúbený obraz alebo graffiti.

 

Ďalšie tipy, ktoré skrášlia garážovú bránu

Namiesto vypínača lampáš

V prípade, že je váš dom ladený v rustikálnom štýle, namiesto vypínača a klasického svetlo, umiestnite ku garážovým dverám lampáš. Obmedzovať sa nemusíte ani v prípade, že uprednostňujete moderný štýl, pretože k nemu tiež nejaký ten lampáš akiste doladíte.

Ozdobte si bránu pergolou

Stačia vám trámy, horné nosiče a podpery a garážová brána môže byť zas o niečo živšia a krajšia. Pergolu môžete ozdobiť popínavými rastlinami, ktoré vám do života nielen vnesú kúsok zelene, ale pôsobia tiež elegantne.

Tak čo? Už viete, ako ozdobíte svoju bránu?

 

Súvisiace príspevky