Ak chcete podarovať niekomu naozaj jedinečný darček, ktorý bude používať denne, navrhnite mu potlač hrnčekov  s fotografiou alebo textom. Rýchla a kvalitná tlač hrnčekov je ideálna pre jedinečné osobné darčeky. Na tento úkon sa vo veľkom využíva termolis,  čo je zariadenie, pri ktorom sa využíva samotná technológia pre tepelnú tlač.

Výhoda kvalitnej potlače na hrnčeky:

  • Lesklá fotografická povrchová úprava
  • Môžu sa vložiť do umývačky riadu a mikrovlnnej rúry
  • Odolné voči UV žiareniu
  • Farba s vysokým rozlíšením

 

Sublimácia farbiva na reklamných hrnčekoch

Už ste sa niekedy pozreli na hrnček, ktorý má najprv svoju určitú farbu, ale farba zmení potom, ako doň nalejete horúci nápoj? Tieto hrnčeky sú obyčajne nazývané ako magické hrnčeky alebo sublimačné hrnčeky. Určite sa zaujímate, čo je za tým, že tieto magické hrnčeky fungujú.

Magický hrnček je hrnček, ktorý pri naplnení horúcou tekutinou mení farbu. Tento efekt vzniká použitím špeciálneho oxidačného atramentu.

Magické hrnčeky sú príkladom termochromizmu a tepelne citlivej farby. Termochromizmus je vlastnosťou určitých materiálov, ktoré menia svoju vlastnú farbu v dôsledku zmeny teploty.

Termochromizmus je v skutočnosti proces, ktorý spôsobuje zmeny farieb (zvyčajne reverzibilné v prírode, čo znamená, že môžu získať pôvodnú farbu) v určitých materiáloch.V podstate termochromizmus je princíp, na ktorom pracujú hrnčeky s meniacimi sa farbami a iné takéto objekty.

Termochromická farba alebo náter citlivá na teplo obsahuje pigmenty, ktoré menia farbu podľa zmien okolitej teploty.

Sublimácia farbiva jediným procesom, ktorý sľubuje živý dizajn tlače a presnú reprodukciu farieb. Používa organické farebné farbivá a využíva prenos tepla na atrament na požadovanú kresbu na povrch hrnčeka, čím zaisťuje, že dizajn zostáva úplne nový aj po dlhšej dobe.

Táto metóda je ideálne navrhnutá pre potlač reklamných hrnčekov, ktoré vyžadujú plnofarebný obraz a jasné farby. Taktiež sa môže pochváliť lesklým vzhľadom kvôli rôznorodému spektru farieb. Sublimácia farbív je tiež ekologická a eliminuje používanie škodlivých látok, ako je olovo a kadmium.

Súvisiace príspevky