Ako si ušiť rúško?

sep25,2020 #šijací stroj

Česko zažíva druhú vlnu koronavírusu a ľudia sa tak nezaobídu bez ochrany úst a nosa. Zásoby jednorazových rúšok nie sú nafukovacie, a preto je namieste oprášiť svoje ručné schopnosti a ušiť si rúška látkové. K tomu je potrebný návod, nožnice, látka, ale hlavne šijací stroj.

Ak ste práve teraz zistili, že ten váš po babičke je hrdzavý a nefunkčný, neváhajte ho nahradiť novým modelom. Šijacie stroje Brother sú určené k domácemu šitiu a zahŕňajú modely vhodné ako pre začiatočníkov, tak aj pre vysoko pokročilé a zdatné krajčírky. Nenechajú v štichu žiadnu nadšenkyňu ručných prác, ktorá si k svojej činnosti vyberie za pomocníka šijací stroj.

Prečo Brother?

Značka Brother je známa pre svoju vynikajúcu kvalitu, vyniká špičkovým, bezkonkurenčným designom a je maximálne spoľahlivá. Pri správnej starostlivosti vydrží desaťročia a bude perfektne slúžiť ešte vašim deťom.

Jednoduchý mechanický stroj Brother J14S je vhodný pre úplných začiatočníkov. Je vybavený štrnástimi programami, 4- krokovou gombíkovou dierkou, LED osvetlením a voľným ramenom. Moderný rotačný chapač je tichý, ľahko sa navlieka a priehľadnou krytkou je vidieť, koľko nitiek vám ostáva na cievke.

Stroj pre skúsenejších

Vyšší level potom predstavuje šijací stroj Brother Innov-Is A60SE- Special edition. Stroj sa hodí pre pokročilejšie krajčírky a ponúka im nebývalý komfort, ako 60 užitočných i dekoratívnych stehov, sedemriadkový podávač pre perfektné podávanie šitého materiálu, voľbu polohy ihly, možnosť zapošívania uprostred šitia, možnosť šitia aj bez ovládacieho pedálu a iné.

Stroj má rotačný chapač – cievku nasadzujete jednoducho zhora, stroj sa krásne čistí a je tichý. Navíjanie cievok je záležitosť okamihu. Niť dvakrát omotáte okolo cievky a zaseknete pod cievku, kde sa chytí a oreže. Už nikdy sa vám pri cievkovaní niť nevymotá. Voľba stehov prebieha rýchlo a jednoducho pomocou kolieska. Stroj vie šiť aj naozaj pomalinkým krokom a patentovaný sedemriadkový podávač látky zvládne všetky typy materiálov od hodvábu až po rifľovinu.

Návod na skladanie rúška

Ušitie rúška sa tak stane príjemnou a jednoduchou operáciou. Pripravte si látku o veľkosti 25 × 25 cm pre mužov, 20 × 20 cm pre ženy a 15 × 15 cm pre deti. V hornom i spodnom okraji lemy prešite. Vytvorte a špendlíkmi si pripevnite päť rovnomerných skladov, ako by ste skladali harmoniku. Pripravte si dva pruhy látky, široké 3,5 – 4 cm, dlhé cca 1 meter. Preložte na polovicu a zažehlite. Pruhy látky budú slúžiť ako povrázky na upevnenie (zaviazanie). Do stredov zažehlených šnúrok vložte pripravené rúško a prešite. Šnúrky sa prešijú po celej dĺžke, čím sa zároveň všije aj rúško.

Súvisiace príspevky