Ak chcete, aby vám podlaha vo vašom byte vydržala čo najdlhšie, treba zvoliť vhodnú starostlivosť. Poradíme vám, ako čistiť laminátové a plávajúce podlahy správnym spôsobom, aby si čo najdlhšie zachovali pôvodný vzhľad.

Laminátové podlahy

Keďže je laminátová podlaha odolná voči prieliačinám alebo škrabancom, netreba na ňu dávať extra pozor. Môžu ju však poškodiť príliš mokré mopy a parné čističe. Preto vám odporúčame sa im pri upratovaní vyhýbať.

Pravidelné čistenie

Na pravidelné čistenie laminátovej podlahy sa odporúča mop z mikrovlákna. Ten vám dokonale pomôže odstrániť prach a nečistoty. Pri pravidelnom čistení nemusíte používať čistiaci prostriedok.

Dôkladné čistenie

Raz týždenne vykonajte dôkladnejšie čistenie podlahy. Pri tomto čistení môžete použiť roztoky na mokrej báze. Vyberajte si však produkty, ktoré sú vhodné na laminátové podlahy. Tieto informácie zvyčajne nájdete na etikete. Pri ich riedení s vodou používajte iba odporúčané množstvo, ktoré je uvedené na zadnej strane fľaše.

Neumývajte podlahu s mopom, ktorý nie je poriadne vyžmýkaný. Laminátové podlahy by mohli absorbovať príliš veľa vlhkosti, a to by mohlo viesť k ich poškodeniu.

Pri čistení laminátovej podlahy nikdy nepoužívajte ocot, amoniak alebo čistiace prostriedky na báze vosku.

Drevená plávajúca podlaha

Drevená plávajúca podlaha má podobnú charakteristiku ako klasické drevené podlahy. Ak sú príliš rozmočené alebo vystavené extrémnemu teplu, môžu sa ľahko deformovať.

Pravidelné čistenie

Pre odstránenie nečistôt z drevenej plávajúcej podlahy je dobré ju pravidelne vysávať alebo zametať. Nemali by ste ju príliš často vytierať mopom. Robte to iba v prípade, že sa nečistoty nedajú odstrániť vysávaním alebo zametaním.

Dôkladné čistenie

Pre dôkladné čistenie vytierajte podlahu mopom z mikrovlákna. Dbajte nato, aby bol poriadne vyžmýkaný. Podlahu stačí vytrieť teplou čistou vodou. Čistiaci roztok používajte iba v prípade, že sa na podlahe nachádzajú ťažko odstrániteľné škvrny. Použite odporúčané množstvo čistiaceho prostriedku prispôsobeného na váš typ podlahy.

Po umytí podlahy otvorte dvere a okná, aby ste urýchlili schnutie.

Súvisiace príspevky