Veľmi často sa rodičia škôlkárov stretávajú s tým, že akonáhle ich „drobček“ začne do škôlky chodiť, veľmi rýchlo zostane doma. Najčastejšie za tým je nepríjemná nádcha. Čo robiť, aby bolo vaše dieťa čo najskôr zdravé?

Stavte na inhaláciu

Veľa rodičov začalo inhalovať v dospelosti. Áno, o tejto činnosti väčšinou vieme skôr, ale nie je príliš lákavá. Teda pokiaľ nemáme správne vybavenie. Dnes už existujú prístroje, s ktorými je aj inhalácia odpočinkom. Tak napríklad PHILIPS Innospire Go. Je tichý, rýchly, prenosný a navyše bez hadičiek a káblov. Po inhalácii opláchnete hlavicu pod horúcou tečúcou vodou, vyvaríte ju alebo použijete sterilizátor.

Inhaláciou môžete deťom uľaviť najefektívnejšie, najrýchlejšie a najúčinnejšie, a to nielen pri nádche, ale aj pri kašli, chronických chorobách. Hodí sa aj na preventívne udržiavanie dýchacích ciest v čistote a ich ochrane pred baktériami a vírusmi.

Inhalovať je možné sterilný fyziologický roztok chloridu sodného, ​​Vincentku, ale aj lieky. Lieky pôsobia priamo v dýchacích cestách, nezaťažia črevnú mikroflóru. Z tabliet už deti nebude bolieť bruško.

Rehabilitujte

Inhalovaním ste zriedili hlien na slizniciach, ale je potrebné ho dostať von. Môžete zvoliť zábavnú formu, kedy budete slamkou fúkať do pohára s vodou, hopsať na fitlopte alebo kresliť fúkacími fixkami. Použiť ale môžete aj špeciálne vyvinuté produkty:

  1. Flow-ball – vyfúknete balónik do vzduchu a držíte ho v rovnakej výške čo najdlhšie.
  2. Shaker (O-PEP) – pri fúkaní tvorí shaker vibračné vlny, ktoré uvoľnia hlieny a uľahčia vykašliavanie.
  3. Threshold PEP – obsahuje ventil s pružinou, ktorá vytvára odpor a pozitívny tlak. Tým otvára dýchacie cesty a pomáha ku zbaveniu sa hlienov.

Vyčistiť hlavicu inhalátora môžete aj za pomoci pekarbonátu sodného.

Určite začnite inhalovať, budete nadšení.

Súvisiace príspevky