Imunitný systém je u každého človeka iný. Niekto ho má slabší a niekto naopak, silnejší. Nech už patríte do akejkoľvek skupiny ľudí, v tomto článku sa dozviete niečo o tom, ako zvýšiť imunitu.

Pre človeka je imunita nesmierne dôležitá. Ovplyvňovať totiž môže rôzne ochorenia, ale tiež aj ich priebeh. Ak chcete byť chorí čo najmenej a mať čo najľahší priebeh, o svoj imunitný systém by ste sa mali dôkladne starať. Samozrejme, musíte dodržiavať všetky potrebné opatrenia dlhodobo, nie len chvíľkovo, pretože výsledný efekt by bol pomerne slabý. Ak chcete mať posilnenú imunitu, vyskúšajte odporúčania, ktoré vám prinášame v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Základom je zdravé črevo

Hovorí sa, že najskôr by ste sa mali postarať o svoje črevo. Možno vám to príde na prvý pohľad zvláštne, no nie je to tak. Je totiž dokázané, že až 70 % imunitných buniek sa nachádza práve v tráviacom trakte. Pýtate sa, ako podporiť funkcie vašich čriev? V prvom rade všetko záleží od toho, čo počas dňa prijímate. To znamená, že by ste sa mali stravovať zdravo. Do jedálnička zakomponujte viac zeleniny, ovocia a vlákniny. Dôležitý je aj pitný režim. Denne by ste mali vypiť 2 – 3 litre čistej vody. Výborným riešením sú aj probiotiká, ktoré obsahujú výlučne prírodné zložky. Mnohým ľuďom už tieto výživové doplnky pomohli s črevnými problémami. Užívať sa, samozrejme, môžu aj v rámci prevencie.

Pravidelne sa hýbte

Dôležité tiež je, aby ste sa hýbali pravidelne. Nájdite si fyzickú aktivitu, ktorá vás baví. Môže ísť napríklad o bicyklovanie, plávanie alebo turistiku. Nemusíte tráviť celé dni vo fitness centre. Stačí, keď sa pôjdete každý deň prejsť do prírody. Prídete na iné myšlienky a okrem iného, zvýši sa vám aj imunita. Pohyb je určite lepší ako celodenné sedenie pred televíziou, preto si neváhajte nájsť aktivitu, ktorá vás bude baviť.

Zvýšte príjem vitamínov

Už vyššie sme si spomínali, že zvýšiť príjem vitamínov je veľmi dôležité. Zakomponujte do jedálnička viac ovocia a zeleniny. Zdravotné benefity multivitamínov sú totiž nesmierne dôležité pre zvýšenie imunitného systému. To však nie je rozhodne všetko. Multivitamíny posilňujú aj srdce, sú skvelou prevenciou voči rôznym závažným ochoreniam, zlepšujú zrak a pôsobia protizápalovo.

Siahnite po doplnkoch

Možno by ste neverili, no v súčasnosti existujú aj mnohé doplnky stravy, ktoré slúžia na zvýšenie imunity. Výborným riešením sú aj omega 3 6 9 mastné kyseliny, ktoré vynikajú v mnohých smeroch. Nachádzajú sa aj prirodzene v potravinách, no viac účinné sú výživové doplnky, ktoré dostať zakúpiť na mnohých internetových stránkach alebo v kamenných obchodoch.

Veríme, že sme vás inšpirovali a aj vy zvýšite svoju imunitu. Rozhodne to stojí za to.

Súvisiace príspevky