Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú našou korunou krásy. Predsa len, dokážu ovplyvniť aj náš celkový výzor. Ak chcete mať aj vy krásne a zdravé vlasy, vyskúšať by ste mali tipy, ktoré vám prinášame práve v tomto článku.

Starať sa o vlasy správne môže byť niekedy skutočne náročné. Predsa len, každý z nás má inú kvalitu a typ vlasov. Práve z tohto dôvodu by ste sa mali vopred informovať o tom, ako sa starať práve o vaše vlasy. V tomto článku vám prinášame tipy, ktoré sú všeobecne platné a nie sú určené len pre konkrétny typ vlasov.

Užívajte vitamíny

Tak, ako pri všetkom, aj pri vlasoch platí, že by ste sa mali stravovať zdravo. Do jedálnička tak zaraďte čo najviac ovocia a zeleniny. Taktiež sú skvelým riešením vitamíny v podobe výživových doplnkov. Zinok forte od značky Naturvita dokáže zlepšiť kvalitu vlasov, vďaka čomu budú žiarivé a krásne. Prispieva tiež k prirodzenému rastu, čo je veľkým benefitom. Pri tom to však rozhodne nekončí. Tento doplnok stavy totiž okrem zinku obsahuje aj vitamín B6, ktorý v kombinácii so zinkom podporuje aj imunitu človeka.

Obmedzte žehlenie

Ak si pravidelne žehlíte vlasy, nemusíte sa potom čudovať, že sú suché ako slama. Ak si chcete žehliť vlasy, použiť by ste mali kvalitnú žehličku, a tiež ochranné prípravky, ktoré zabránia poškodeniu vlasov vplyvom tepla. Žehliť by ste si však vlasy mali maximálne dvakrát za týždeň. Taktiež si dávajte pozor na sušenie vlasov fénom. V tomto prípade používajte ten najnižší stupeň sušenia, ktorý vaše vlasy nejakým spôsobom nepoškodí.

Navštívte kaderníčku

V neposlednom rade, nemali by ste sa vyhýbať návšteve kaderníčky. Tá vám môže pravidelne kúsok vlasy podstrihnúť, poprípade nasadiť kúru na oživenie vlasov. Ak chcete zdravé vlasy, farbenie by ste mali v tomto prípade určite vynechať.

Súvisiace príspevky