Pravdepodobne ste už počuli o niektorých šťastných ľuďoch, ktorí vyhrali obrovské jackpoty v lotérii a mohli by ste sa pýtať, či majú nejaký tajný trik, ktorý zvyšuje šance na výhru. Pravdou je, že pravdepodobne neexistuje nejaké hlboké, temné tajomstvo alebo trik, ktorý robí z niektorých hráčov porazených a iných víťazov. V podstate je to len šťastie, ktoré vás môže premeniť na víťaza.

 

Šance na víťazstvo v lotérii

Aké sú vaše šance na výhru v lotérii? Ak chcete pochopiť, aké šance máte, mali by ste vedieť, ako fungujú lotérie. Najprv si zakúpite lístok či žreb. Ten bude mať čísla v určitom rozsahu. Z tohto rozsahu si vyberiete čísla, na ktoré chcete vsadiť. Potom sa výherné čísla náhodne vyberú z rovnakého rozsahu. Ak čísla, ktoré ste vybrali, zodpovedajú všetkým víťazným číslam – vyhráte cenu loto jackpotu. Môžete tiež vyhrať menšie ceny, ak uhádnete nie všetky čísla, ale len určitý počet. Takže vaše šance závisia od toho, koľko lístkov bolo predaných za konkrétnu výpravu a koľko ďalších ľudí má lístky s víťaznými číslami.

 

Stieracie žreby

Ďalšou obľúbenou formou na výhru sú stieracie žreby. Tie sa predávajú s rôznymi šancami na výhru a návrhmi, ale najjednoduchší spôsob, ako ich porovnať, je podľa ich ceny. Zvyčajne náklady na stieracie žreby stoja v rozmedzí od 1-20 eur za kus v závislosti od hry a možnej výhry. Lacnejšie žreby majú nízke percento celkových víťazov, nižšie výhry a menšie rozpätie medzi najvyššou cenou a intervalovými cenami. Drahšie žreby v hodnote 5 EUR a vyššie, prinášajú vyšší celkový podiel víťazov s rovnomernejším rozložením vyšších výher a zvyčajne vyšším jackpotom. Stieracie žreby zakúpite na pošte, v stánkoch alebo navštívte Tipos – najväčšiu stávkovú kanceláriu. Je prevádzkovateľom číselných lotérii a tiež internetových hier. Nastavte si rozpočet na kúpu žrebov a držte sa ho. Rozhodnite sa, koľko si môžete dovoliť minúť denne či týždenne na kúpu žrebov.

Súvisiace príspevky