Trápi vás otázka životného prostredia? Odevný priemysel patrí medzi odvetvia, ktoré, bohužiaľ, prírodu nešetria. Aj tu však existuje hneď niekoľko alternatív, ktoré sú nielen originálne a štýlové, ale berú do úvahy aj našu planétu. A presne takého kúsky vám ponúka e-shop Dedoles.

 

S bavlnou namiesto vlny k maximálnemu pohodliu: Prečo bavlna?

  • Bavlna sa pri výrobe odevov používa často. Ide o rastlinnú alternatívu k vlne. Bavlna patrí medzi najodolnejšie plodiny sveta.
  • Pesticídy a ich používanie majú ničivé účinky na životné prostredie a každoročne spôsobia zdravotné ťažkosti mnohým ľuďom. Zmena v odevnom priemysle by preto mala začať už na samom začiatku výrobného procesu. Pri pestovaní bio bavlny sa pesticídy nevyužívajú.

V ponuke e-shopu Dedoles nájdete zaujímavé kúsky vyrobené z bavlny. Tričká a mikiny od značky The Mountain, ktoré upútajú vďaka svojim umeleckým motívom. Ďalšou značkou, ktorá vám ponúka neprehliadnuteľné vzory, je Mr. Gugu a Miss Go.

Športujte v legínach a podporte poctivých výrobcov

Dámske legíny sa vyznačujú vysokým komfortom a kvalitou. Zaujímavý dizajn vám umožní vyjadriť svoju jedinečnosť. Lotus Leggings je spoločnosť, ktorá dbá o svojich zamestnancov, odmeňuje ich, zamestnáva talenty, znevýhodnené skupiny a podobne. Legíny sú určené na pohybové aktivity. Sú totiž vyrobené z špeciálnych vlákien, ktoré skvelo regulujú odvádzanie potu.

 

Povedzte stop koži

Spracovanie kože škodí nielen zvieratám a zamestnancom, ktorí sú počas dňa takmer neustále vystavovaní chemikáliám, ale aj životnému prostrediu. Prestaňte preto nakupovať kožené výrobky a siahnite radšej po udržateľných materiáloch. Dedoles, e-shop, ktorému na zdraví našej planéty záleží, vám ponúka hneď niekoľko alternatív. Dámske kabelky vyrobené z druhotných materiálov a PET fliaš s originálnymi dizajnami, v ktorých zaiste v dave zažiarite. Kabelky sú navyše pohodlné, môžete ich nosiť na nákupy, do školy či na rôzne spoločenské podujatia.

Súvisiace príspevky