Kto by ju nemiloval? Príjemná, pevná, tvárna – taká je bavlna, ktorá je súčasťou každého šatníka – aj toho vášho. Bavlna je materiál, ktorý vyhľadávajú aj ľudia trpiaci celým radom alergických reakcií. V čom je taká výnimočná?

Materiál, z ktorého je vyrobené oblečenie, je pre jeho kvalitu zásadný. Bavlna je biela substancia, ktorá sa získava zo semien bavlníka. Je to látka, ktorá sa vyznačuje svojou jedinečnou priedušnosťou, umožňuje pokožke voľne dýchať, prirodzene bráni vzniku plesní a ďalších kožných ťažkostí, perfektne odvádza pot od pokožky, nedráždi a je veľmi príjemná na dotyk. Tieto atribúty patria medzi hlavné dôvody, prečo alergici bavlnené výrobky vo veľkom využívajú a nedajú na ne dopustiť. Bavlnu je možné prať aj pri vysokých teplotách,  vďaka čomu u nej dochádza k likvidácii nebezpečných mikróbov a baktérií. Bavlnené kúsky by nemali chýbať ani vám, budete sa pri ich nosení cítiť „ako v bavlnke“.

Údržba poteší každého

Zatiaľ čo niektoré syntetické materiály sa veľmi zložito perú, bavlna tieto problémy rozhodne nemá. Udržiava sa hygienicky čistá veľmi jednoducho. Pri praní oceníte jej pevnosť, môžete ju vyprať mnohokrát bez toho, aby zmenila svoj tvar alebo kvalitu, len tak sa nezničí. Ako ju čistiť, aby si zachovala svoje vlastnosti? Nie je tajomstvom, že všetky typy odevov je vhodné prať naruby, aby nedošlo k ich opotrebovaniu. Výnimkou nie je ani bavlna.

 

Bavlna na milión spôsobov

Tričká, nohavice, šaty, bielizeň, teplákové komplety, obrusy, závesy, koberce, posteľná bielizeň, doplnky… A mohli by sme pokračovať. Využitie bavlny je doslova neobmedzené, aj preto ide o najpoužívanejší prírodný zdroj. Tento materiál je obľúbený najmä pre to, že je kvalitný a vydrží dlhú dobu. Bavlna je širokospektrálna, zíde sa vám v rámci zhotovovania šiat i kúskov do domácnosti doslova všade, z bavlny sa vyrábajú domáce textílie i väčšina oblečenia. Vytvoriť originálne kúsky si môžete aj vy – stačí si zadovážiť kvalitnú bavlnenú metráž a pustiť sa tvorenia. Fantázii sa medze nekladú – či už stavíte na oblečenie pre tých najmenších, štýlové jednofarebné voľnočasové kúsky, klasické tričká s pestrým motívom alebo obliečky či prestieranie, je len na vás. Inšpirujte sa ponukou bavlnených látok na dakazu.sk a nájdite si ideálnu metráž pre svoje módne výtvory!

Súvisiace príspevky