Pokiaľ ide o nositeľnú technológiu, inteligentné hodinky sa v posledných rokoch dostali do centra pozornosti. Inteligentné hodinky majú schopnosti fitness trackera, môžu spúšťať aplikácie ako smartfón a pri nosení vyzerajú módne.

Čo sú inteligentné hodinky

Inteligentné hodinky sú nositeľné počítače vo forme náramkových hodiniek, ktoré okrem ukazovania času poskytujú viac funkcií. Často zahŕňajú integráciu do vášho smartfónu, ktorá zobrazuje prichádzajúce hovory a správy a niektoré aplikácie s dodatočnými funkciami, ako sú informácie o počasí či navigácia.

Smart hodinky sú rozšírením vášho smartfónu a zobrazujú časť obsahu, ktorý môžete vidieť na svojom telefóne  bez toho, aby ste museli po ňom siahnuť. Ďalšou vecou, ​​ktorú inteligentné hodinky poskytujú, sú rôzne senzory na sledovanie kondície a zdravia. Počítanie krokov, monitorovanie srdcovej frekvencie a GPS sú niektoré z funkcií, ktoré môžu byť súčasťou smart hodiniek.

Upozornenia na udalosti a kalendár

Či už žijete zaneprázdnený život alebo len potrebujete trochu pomôcť so zapamätaním si ďalšej schôdzky, upozornenia na udalosti a kalendár vo vašom smartfóne môžu pre vás predstavovať cenný nástroj. Inteligentné hodinky tento proces ešte viac zjednodušujú. Umožňujú  vloženie dátumu a času do kalendára, nastavenie pripomienky a tak sa už nemusíte báť, že na nejakú schôdzku zabudnete.

Monitorovanie zdravia a fitnes cieľov

Inteligentné hodinky nie sú len tradičnými hodinkami. Sú nabité robustnými senzormi a technológiou, ktorá dokáže sledovať a monitorovať vašu celkovú kondíciu, aktivity a oveľa viac.  Smart hodinky sú vybavené funkciami zlepšujúcimi životný štýl, ako sú krokomery, ktoré počítajú počet krokov, ktoré používateľ urobí počas dňa. Samsung galaxy watch 4 disponuje prepracovaným 3v1 senzorom. Má tiež schopnosť merať srdcovú frekvenciu a poskytuje sledovanie tepovej frekvencie počas cvičenia. Inteligentné hodinky poskytujú ďalšie nástroje pre kondíciu a zdravie, vrátane monitoring spánku,  EKG a krvného tlaku.

Nájdenie telefónu a kľúčov

Chystáte sa na naliehavú schôdzku alebo meškáte do práce a zrazu nemôžete nájsť kľúče alebo telefón? Túto situáciu sme zažili azda všetci. Pomocou funkcie „Nájsť svoj telefón“ na smart hodinkách môžete rýchlo nájsť svoj telefón v priebehu niekoľkých sekúnd. Keď spustíte proces vyhľadávania telefónu, telefón začne vyzváňať na plnú hlasitosť.

Módny doplnok

Okrem doteraz spomenutých výhod sú inteligentné hodinky módnymi kúskami, ktoré môžu vylepšiť vzhľad nositeľa a dodať mu nádych sofistikovanosti. Často sú skvelým doplnkom k tradičnejším doplnkom alebo šperkom. Väčšina inteligentných hodiniek tiež poskytuje používateľom slobodu meniť si remienky tak, aby vyhovovali ich outfitu.

Súvisiace príspevky