Hodinky predstavujú niečo osobné. Spájajú v sebe vkus na dizajn a štýl. Luxusné hodinky sú znakom vynikajúceho remeselného spracovania. Existuje dôvod, prečo majú luxusné hodinky takú vysokú cenu. Väčšinou je to spôsobené veľkým množstvom času a vysokokvalitnými dielmi, ktoré sú potrebné na ich výrobu. Niektoré značky strávia stovky hodín výrobou jedných hodiniek, aby zabezpečili, že každé hodinky budú vyrobené v najvyššej možnej kvalite. Kvalitné remeselné spracovanie bude znamenať, že hodinky určite vydržia desiatky rokov a budú môcť byť odovzdané ďalším generáciám. Aj keď vás pri kúpe luxusných hodiniek môže odradiť ich vysoká cena, odplatia sa vám dlhou životnosťou, ktorú zabezpečujú presné a kvalitné strojčeky. Luxusné hodinky sú vyrobené z tých najlepších materiálov a strojčekov, ktoré zaručia nekonečnú spoľahlivosť a radosť z ich nosenia.

Vodeodolnosť hodiniek

S kvalitnými hodinkami sa spája vodeodolnosť 10 ATM. Takmer nič neškodí hodinkám viac ako voda. K dobrým hodinkám teda neodmysliteľne patrí vodotesnosť. Rovnako ako pri materiáloch a strojčekoch, aj vodeodolnosť má rôzne stupne.

Časom sa zvyšuje ich hodnota

Luxusné hodinky sú veľmi cenné a ich hodnota sa môže časom drasticky zvýšiť. Pri ich kúpe sa musíte uistiť, že sú originálne a autentické a v prípade moderných hodiniek musíte overiť, či nie sú falošné. Najlepší spôsob, ako sa vyhnúť oklamaniu falošnými alebo neoriginálnymi hodinkami, je vzdelávať sa a nájsť si renomovaného predajcu. Ďalšími faktormi, ktoré môžu vstúpiť do hry z hľadiska investičnej životaschopnosti, sú značka a či sú hodinky použité, nové alebo staré. Niektoré značky ako Rolex a Patek Philippe si historicky počínali veľmi dobre a videli, ako hodnota ich hodiniek v priebehu rokov neustále stúpa.

Vedeli ste, že najdrahšie hodinky na svete sú Graff Diamonds Hallucination a ich orientačná cena je 45,9 miliónov eur? Cene sa niet čo diviť. Hodinky sú tvorene 110 karátmi vzácnych farebných diamantov rôznych výbrusov a povrchových úprav. Tvorí ich tiež luxusný platinový náramok.

Súvisiace príspevky