V období 45. – 55. roku života sa ženy bežne stretávajú s fázou klimaktéria, častejšie známou pod pojmom menopauza. Šťastnejšia časť žien si všimne iba postupne sa predlžujúci menštruačný cyklus až do jeho úplného vymiznutia, druhá časť však zápasí s veľmi nepríjemnými príznakmi. Tými sú návaly tepla, nekontrolovateľný príbytok na váhe, časté infekcie močových ciest alebo bolestivý pohlavný styk. Všetky tieto prejavy sú úzko spojené s hormonálnou nerovnováhou, ktorá v období menopauzy nastáva. S týmito príznakmi je však možné sa vysporiadať. Ako? Poradíme.

Zdravý životný štýl je kľúčom k tomu, aby ste sa vo svojom tele cítili dobre

Pri menopauze je v dôsledku hormonálnej nerovnováhy bohužiaľ bežné to, že svoje telo nespoznávate, a preto sa v ňom nemusíte cítiť dobre. Nielen že bojujete s príznakmi, trápi vás tiež zväčšujúca sa konfekčná veľkosť vášho oblečenia a vy netušíte, ako to zastaviť. V tom vám bohužiaľ nikto neporadí a s touto skutočnosťou sa budete musieť zmieriť. Môže vám v tom však pomôcť vysvetlenie, ktorým je kolísanie hladiny inzulínu a kortizolu. To spomaľuje normálne fungovanie organizmu, v dôsledku čoho pozorujete nadmerné ukladanie tukov v problémových partiách brucha, paží alebo zadku.

Pokiaľ by ste radi príznaky menopauzy zmiernili, dbajte na nastolenie zdravého životného štýlu. Kľúčové sú dve oblasti – prvá z nich je pravidelný pohyb. Zájdite si aspoň 3x týždenne na prechádzku alebo si zajazdite na bicykli.

Druhou oblasťou, prostredníctvom ktorej dokážete telu v tomto náročnom období pomôcť, je vyvážená strava bohatá na zdravé tuky, vitamíny a minerály. Aby ste si boli isté, že vášmu telu nič nechýba, môžete do svojej stravovacej rutiny zaradiť aj doplnok stravy Vellena, ktorý svojim prírodným zložením napomáha v riešení príčiny problému, nie iba jeho dôsledku. Objednať si ho môžete v internetovom obchode Vellena. Jedno balenie obsahuje 30 sáčkov a pri pravidelnom užívaní vydrží jeden mesiac. Využiť však môžete aj výhodné ponuky pri kúpe 2 a viac kusov.

Vellena je obľúbená nielen pre pozitívne účinky, ktoré sa dostavia približne po mesiaci užívania, ale aj pre výbornú príchuť višne alebo grepu a pre ľahké užívanie. K zdravému stravovaniu patrí aj pitný režim, na ktorý v žiadnom prípade nezabúdajte. Nápomocný v tom bude nápoj Vellena, ktorý stačí rozmiešať v 100 ml vody a vypiť.

Vďaka pohybu, zdravej strave a tak potrebným vitamínom a minerálom budete smerovať k znovunastoleniu hormonálnej rovnováhy, budete sa cítiť oveľa lepšie a vaše telo bude lepšie relaxovať.

Súvisiace príspevky