Začalo nám leto, s ktorým je spojené príjemné slnečné svetlo a teplo. Naše telo v hojnej miere produkuje vitamín D, ktorý je pri nedostatku slnka „nedostatkovým tovarom“, mali by sme používať krémy, šampóny aj okuliare s UV filtrami, aby spoločne chránili naše telo pred nežiaducimi účinkami lúčov slnka. Čím v lete na posilnenie imunity, aby vás neprepadla chrípka, prechladnutie a nemuseli ste rušiť plánovanú dovolenku?

Využite dostupné ovocie a zeleninu

Teraz môžeme kúpiť všade v obchodoch čerstvú, zdravú, sviežu zeleninu aj ovocie. Bohaté na vitamín C sú napr. papriky. Spolu s uhorkou, paradajkami a ľahkým syrom balkánskeho typu ich môžeme pripraviť ako zeleninový studený šalát, ktorý je chutný, na leto ideálny a hlavne plný vitamínov.

Kúpte si ovocie, ktoré láka svojou najlepšou chuťou aj vôňou práve teraz. Na trhovisku, z domácej farmy, alebo priamo použite produkty z vašej alebo babičkinej záhradky. Veľmi bohaté na vitamíny sú jahody, ktoré práve zberáme, dozrievať začínajú ríbezle červené aj čierne, tešiť sa môžeme na maliny. Už prebehla úroda prvých čerešní, tie neskoré sú tu cca o týždeň. Pozerajte sa okolo seba a vitamíny si doprajte zo všetkých dostupných zdrojov.

Príjemný večer a esenciálne oleje

Dlhé večery teraz často trávime vo dvojici, s rodinou alebo s priateľmi. Vhod vám môžu prísť doterra esenciálne oleje, ktoré vám pomôžu ako k lepšej imunite, tak k zlepšeniu spánku, pokožky, umožnia vám ľahšie „vypnúť“, pomôžu pri bolestiach hlavy, pri vypadávaní vlasov, lupinách…

Napríklad bobkový vavrínový list 100% Alteya Orgaics 5 ml, čo je organický olej z bobkového listu získavaný parnou destiláciou z listov stromu Laurus Nobilis. Má sviežu, silnú, gáfrovú vôňu. Je vnímaný ako hrejúci a dodávajúci energiu, cenený pre terapeutické účinky. Používa sa v aromaterapii na dodanie odvahy, zlepšenie sústredenia, pozdvihnutie nálady. Má kladný vplyv na stimuláciu imunitného systému. Uľavuje od reumatických bolestí, chráni pred hmyzom, tonizuje pokožku aj vlasy.

Viac na emfia.sk.

Súvisiace príspevky