Leto je v plnom prúde a my po dlhom čase máme znova možnosť pozrieť sa aj ďalej ako za hranice nášho pozemku či okresu. Ponuky e-shopov a kamenných predajní praskajú vo švíkoch, takže prípravy na vysnívanú dovolenku dáme ľavou zadnou. Chýba už len  poriadny cestovný kufor.

Cestovné kufre pre malých aj veľkých

Všetci sme v našich detských rokoch mali niekde medzi hračkami či pod posteľou aj štýlový malý detský kufrík. Väčšinou na ňom boli nakreslené rozprávkové postavičky a bol plný tých najvzácnejších pokladov, bez ktorých sme sa ani nepohli z domu. Možno od tých čias už nejaký rôčik ubehol, ale nič podstatnejšie sa nezmenilo. Malé či väčšie cestovné kufre sú stále niekde starostlivo odložené a čakajú len na svoju príležitosť. A hoci sme tých príležitostí za posledných niekoľko mesiacov veľa nemali, prípravy na toto leto si naozaj vychutnáme!

Cestovný kufor je základom kvalitnej prípravy na cestovanie, a to akýmkoľvek spôsobom. Jeho rafinovaný interiér pojme všetky potrebné veci a predmety, bez ktorých si ani ten týždeň nedokážeme predstaviť. A dizajn, ktorý buď splynie s davom, alebo, naopak, ohúri, nám dáva jedinečnú možnosť vyjadriť svoje nálady, kreativitu a jedinečnosť. Pretože niekde tam v kútiku duše sme stále tie malé deti, ktoré sa tešia na každý, čo i len krátky únik z reality všedného dňa.

Praktická stránka cestovných kufrov

Iste, zbaliť na dovolenku sa dá rôzne. Cestovná taška či ruksak sú tiež možnosti, ktoré stále využívame. Kufor je však iný. A je jedno, či letíme alebo cestujeme autobusom alebo vlakom. Vnútro cestovných kufrov je navrhnuté tak, aby dokonale ochránilo celý jeho obsah pred znehodnotením, vlhkosťou či nešetrným zaobchádzaním. Tie tvrdšie, polypropylénové, sú síce ťažšie, ale dokážu viac odolávať nárazom a tlaku. Textilné kufre majú zase výhodu istej pružnosti a poddajnosti a lepšie dokážu kopírovať tvar vnútorného priestoru. Možno nie sú stopercentne vodotesné, ale vzhľadom na vysokú kvalitu textilných materiálov sú porovnateľné s tými tvrdými. V ich prospech hovorí aj priaznivá cena a nízka hmotnosť.

A potom sú tu kolieska. Na niektorých kufroch dve, na iných dokonca štyri. Kolieska a výsuvná rukoväť veľmi výrazne uľahčujú celkovú manipuláciu s kufrom či už na letisku, alebo pri iných presunoch. Cestovanie je inšpiratívne a uvoľňujúce, ale bez poriadneho kufra to jednoducho nebude ono.

Súvisiace príspevky