Leto a slnečné počasie patria nepochybne k obdobiam v roku, kedy nás exteriér neustále láka vykonávať rôzne pohybové aktivity. Zároveň je to však i jedno z najviac rizikových období pre naše zdravie. Nadmerný pobyt na priamom slniečku, extrémne horúčavy či dehydratácia tela v dôsledku nedostatočného pitného režimu dokážu nášmu organizmu počas leta dať poriadne zabrať.

Prilba a ochrana hlavy sú základom zimných i letných športov

Ako platí v prípade zimných športov, ochrana zdravia je vždy na prvom mieste, až následne prichádza zábava. Keď sa v zime vydáte na hory vyskúšať svoje lyže, vždy máte na pamäti používanie lyžiarskej prilby. Počas sezóny letných športov je pri mnohých aktivitách prilba rovnako dôležitá. Ochrana hlavy je častokrát pri športovaní zanedbávaná, čo môže viesť k mnohým neželaným úrazom. O nič menej dôležité nie sú pri letných športoch ani ostatné chrániče.

Predchádzajte úpalu a nadmernému opáleniu pokožky

Akákoľvek športová aktivita vykonávaná v spoločnosti letného slniečka môže byť pre nás i nebezpečná. Pobyt na priamom slnku je potrebné dôkladne zvážiť. Ak sa predsa len rozhodnete slniečku vystaviť, dbajte na zodpovednú ochranu svojho tela. Ideálne a odporúčané je mať za každých okolností na hlave šiltovku, klobúk, šatku či iný typ módneho doplnku, ktorý predovšetkým chráni naše zdravie pred úpalom. Pri letnom športovaní v exteriéry nemožno zabudnúť ani na pravidelnú ochranu pokožky s používaním opaľovacích krémov s dostatočným ochranným faktorom proti opáleniu.

Pitný režim je nosným pilierom nášho zdravia i počas leta

Nadmerná horúčava a zdravotné ťažkosti spôsobené v dôsledku nedostatočného pitného režimu kráčajú počas leta ruka v ruke a ohrozujú naše zdravie. Možno sa im však jednoducho vyhnúť a to dodržiavaním optimálneho príjmu tekutín počas akejkoľvek športovej aktivity, a to i v prípade menej namáhavej prechádzky.

Športovanie počas leta dokáže byť skutočne veľká zábava. Je však potrebné dbať predovšetkým na bezpečnosť, a to za každých okolností. Tak, ako je pre vás počas zimného lyžovania prirodzené používať prilby na lyže spolu s ďalšími chráničmi, tak je potrebné dbať na ochranu zdravia i v lete.

Súvisiace príspevky