Drony sú v dnešnej dobe obľúbené najmä pre to, že cez nich máme možnosť pozorovať svet z výšky. Digitálny systém však reálny život nikdy nenahradí. Práve preto vám odporúčame navštíviť rozhľadne. Tých je v Českej republike hneď niekoľko. Prinášame vám prehľad troch najzaujímavejších rozhľadní nachádzajúcich sa v Česku.

Nemusíte sa šplhať na vysoké a turisticky náročné kopce, aby ste mali svet na ruke. Prostredníctvom rozhľadní máte možnosť pozorovať okolie z výšky. Je to obľúbená atrakcia prakticky všetkých ľudí. Ktoré tri rozhľadne v Česku sa oplatí navštíviť?

Žižkovská veža – dominanta krajiny!

Za najvyššiu vyhliadkovú plošinu a celkovo najvyššiu stavbu v Českej republike sa už niekoľko desiatok rokov pokladá Žižkovská veža. Rozhľadňa sa nachádza v hlavnom meste, v Prahe. Záujemcov na samý vrchol môžu vyviesť aj dva výťahy a hore máte možnosť vidieť široké okolie až do 100 metrov.

Pod Žižkovskou vežou nájdete Tower Park Praha, kde si môžete zahrať minigolf a v zime si zakorčuľovať. Rozhľadňa vám tiež ponúka luxusné ubytovanie v Prahe. Okrem iného, vo veži je reštaurácia, bar a apartmány.

Unikátna špirálová rozhľadňa

Moderná stavba v podobe špirálovej rozhľadne sa nachádza v časti Kobylí. Rozhľadňa je vo výške 334 metrov nad morom a je vysoká 7,5 metra. Dovolenka v Kobylí sa tak skutočne oplatí. Táto atrakcia je, dokonca, vhodná aj pre vozičkárov. Pri priaznivých podmienkach je možné dovidieť až na zasnežené vrcholy rakúskych Álp.

Rozhľadňa Bohdanka – originálna stavba!

Rozhľadňa Bohdanka sa nachádza v blízkosti Prahy. Ide o unikátnu stavbu, ktorá je vyrobená z tzv. guľatého dreva za pomoci oceľových spojov. Okrem iného, ak si chcete oživiť túto atrakciu, môžete si zapožičať bicykle a vydať sa na túru. Dokonca, máte možnosť si vybrať zo širokej škály ubytovania. Odporúčame vám hotely v Benešove, ktoré sú za bezkonkurenčné ceny. Neváhajte a príďte navštíviť tento unikát!

Súvisiace príspevky