Nosenie šperkov u mužov je viac-menej sporadické. Jediným, ktorý obľubujú, sú hodinky, Každý pán by mal preto mať v zálohe hneď niekoľko modelov hodiniek, aby ich dokázal prispôsobiť k aktuálne nosenému oblečeniu. Ak ich preto váš partner nemá dostatok, hodinky budú ideálny darček k sviatku či výročiu, ktorý ho zaručene vždy poteší. Čo aktuálne letí vo svete pánskych hodiniek?

 

Väčšie ciferníky hrajú prím

V dobe unisex módy môžu byť práve hodinky tým prvkom, ktorý odlíši mužské doplnky od tých ženských. Pánske hodinky majú preto výrazne väčší ciferník s priemerom 4 až 5 cm, niekedy dokonca ešte viac. Takéto hodinky sú robustnejšie, a preto dokážu na chlapskej ruke oveľa lepšie vyznieť. Robustnosť môže byť zvýraznená masívnym remienkom, prípadne kovovými prvkami ovládania hodiniek. Veľké hodinky sa však hodia skôr k športovému alebo ležérnemu oblečeniu a k obleku či do práce je vhodné uprednostniť klasickejšie modely.

 

Ani čierna, ani biela…

Viete, aká farba hodiniek letí v súčasnosti? Nie je to čierna, ani biela, ale príjemná hnedá. Štýlové pánske hodinky v tejto farbe dokážu zaujať svojou výnimočnosťou a zároveň ich muži dokážu doladiť prakticky k akémukoľvek oblečeniu. Druhá farba, ktorá sa stále teší obľube a výrobcovia neustále prichádzajú s novými modelmi v tomto odtieni, je kráľovská modrá. Niektoré hodinky dokonca kombinujú obe farby, a to celkom netradične – modrú na ciferníku a hnedú na remienku. Takými hodinkami je model SKW6237 od značky Skagen. Hodí sa ako do práce, tak aj k obleku do spoločnosti, alebo na voľný čas.

 

Prvky minimalizmu v dizajne pánskych hodiniek

I keď muži preferujú najmä funkčnosť, medzi hodinkami sa čoraz viac uplatňuje minimalistický štýl. Niektorí výrobcovia ho preto využívajú aj pri navrhovaní jednotlivých modelov svojich hodiniek a z ciferníku odstraňujú množstvo funkcií. Ponechávajú ho čistý, len s bežnými hodinovými ručičkami, čo pôsobí práve mierne minimalisticky, ale zároveň aj elegantne. Ak chcete nájsť práve takýto štýl hodiniek, doporučujeme eshop irisimo.sk. V ňom nájdete okrem vyššie spomenutých hodiniek aj mnohé iné atraktívne prevedenia.

 

Súvisiace príspevky