Problematická pleť a suchá koža. Dvojica dermatologických nepríjemností ide ruka v ruke so zimným počasím. Studený vietor, mrazivý vzduch a nedostatok slnečného svitu sú najväčšími nepriateľmi našej pleti. Popraskané žilky, začervenané fliačky, šupinatá pokožka a prvé vrásky na seba nenechajú dlho čakať. Dokonalej vizáži treba ísť naproti a pomôcť pokožke s regeneráciou.

Viac škody ako úžitku by ste v zime narobili s užívaním hydratačných krémov. Obsahujú vodu, ktorá na povrchu kože chladí a namŕza, v konečnom dôsledku tak pôsobí veľmi kontraproduktívne. Pri poklese teplôt pod desať stupňov Celzia sú ideálnym pomocníkom pre pobyt v exteriéroch mastné krémy a telové oleje. Vytvoria na tele pomyselný film, ktorý chráni, vyživuje a regeneruje zároveň. Jedným z účinných prírodných zázrakov je Renovality Argan Oil. Arganový olej je veľmi bohatým zdrojom nenasýtených mastných kyselín, antioxidantov, vitamínov a fytosterolov. Pre poškodenú, začervenanú alebo vysušenú pleť je tým pravým elixírom, ktorý nielen uľaví, ale aj zahojí malé praskliny. Z arganových orieškov je získaný lisovaním za studena, čím si zachováva všetky svoje vlastnosti. Pre maximálny efekt aplikujte denne malé množstvo do dlaní. Krúživými pohybmi vmasírujte do tváre a oblasti krku. Olej je tiež vhodný ako maska do vlasov.

Keď príroda lieči

Očistnú a liečivú funkciu na ekzémy, akné a spáleniny má Renovality Apricot Oil z jadier marhúľ. Vďaka jeho pôsobeniu pleť zjemní a zvýši svoju pružnosť. Svoje miesto má v každej domácnosti aj lekárničke, obdobne ako ricínový Renovality Castor Oil, ktorý je získavaný zo semien rastliny ricínu obyčajného. Jeho extrakt urýchľuje ošetrenie zahojených jaziev a ako teplý obklad veľmi dobre uľaví namáhaným svalom. Účinný boj proti predčasnému starnutiu možno vyhrať s opunciovým roztokom Renovality Opuntia Oil, ktorý je uznávaný ako špecialista vo vypínaní vrások. Pre ženy v menopauze sa potom veľmi dobre hodí šípkový olej Renovality Rosehip Oil, ktorý je bohatým zdrojom vitamínu C, chráni pred vonkajším prostredím a ľahko sa vstrebáva. Doprajte svojej pleti kvalitné pleťové oleje a ona sa vám odmení mladistvým a zdravým vzhľadom.

Súvisiace príspevky